Obowiązek posiadania kas fiskalnych online stopniowo obejmuje przedstawicieli kolejnych branż. Wraz z początkiem bieżącego roku wszedł on w życie w hotelarstwie oraz gastronomii, a na starcie kolejnego półrocza zacznie obowiązywać między innymi w branży beauty. W jaki sposób na zmianę przepisów powinni przygotować się fryzjerzy czy kosmetyczki? Jakie funkcje musi spełniać idealne urządzenie i na które z nich warto się ostatecznie zdecydować? 

Branża beauty w czasie epidemii

Rok 2020 był dla wielu przedsiębiorców trudny. Światowa pandemia wymiernie wpłynęła na życie codzienne niemal każdego z nich, a wprowadzane przez rząd regulacje znacząco ograniczyły możliwość funkcjonowania w niektórych sektorach gospodarki. Skutki te bardzo dobitnie odczuli między innymi fryzjerzy oraz kosmetyczki, którzy na wiele tygodni musieli wstrzymać prowadzoną działalność i cierpliwie czekać na poprawę sytuacji.

Ta ostatecznie uległa pewnym zmianom. Kolejnego lockdownu nie wprowadzono, a życie zawodowe tej grupy przedsiębiorców zaczęło się powoli stabilizować. Od 1 lipca 2021 roku mają jednak obowiązywać przepisy, obligujące fryzjerów i kosmetyczki do korzystania z kas fiskalnych online. Kto zatem chce nadal funkcjonować w tej branży zgodnie z rządowymi wytycznymi, musi zainwestować w odpowiednie urządzenie fiskalne. W jaki sposób dokonać właściwego wyboru? Oczywiście z pomocą ekspertów, którzy doskonale orientują się w temacie kas fiskalnych online

Idealna kasa fiskalna online dla fryzjerów i kosmetyczek

Jakie funkcje powinna spełniać kasa fiskalna, którą uznalibyśmy za perfekcyjną dla tej części przedstawicieli branży beauty? Przede wszystkim takie urządzenie musi być mobilne i poręczne. Wiele z usług kosmetycznych może być świadczonych z dojazdem do klienta, a to wiąże się z transportowaniem kasy fiskalnej i używaniem jej w różnych miejscach. Kluczowe jest zatem, aby kasa była łatwa w obsłudze i wygodna do przenoszenia, posiadała żywotną baterię oraz najlepiej sama łączyła się z Internetem.

Jeszcze istotniejsza wydaje się funkcja, związana z możliwością obsługi transakcji bezgotówkowychPłatności kartą czy telefonem stały się już dla większości z nas czymś tak naturalnym i oczywistym, że w wielu sytuacjach nawet nie wyobrażamy sobie, że może takiej opcji zabraknąć. Warto więc pamiętać, aby wybrać urządzenie, które zapewni nam dodatkowych klientów i ułatwi późniejsze rozliczanie za wykonane usługi.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Na pewno przyda się odpowiednie zabezpieczenie (etui lub pokrowiec), które chroni kasę przed kontaktem z wodą czy ewentualnym zabrudzeniem. Dobrze też, jeśli urządzenie będzie intuicyjne i pozwoli na efektywne używanie skrótów klawiszowych, co wydatnie przełoży się na oszczędność czasu podczas jego wykorzystywania.

Dlaczego Ekspert?

Wybór kasy fiskalnej to ważny moment, ponieważ urządzenie, na które się zdecydujesz, będzie Ci prawdopodobnie towarzyszyło przez długi czas. Warto więc, aby był to wybór przemyślany, który przyniesie korzyści i znacząco ułatwi Ci pracę. Nasi eksperci to doświadczeni specjaliści, którzy doskonale poruszają się w tematyce urządzeń fiskalnych. Wysłuchamy Cię, zrozumiemy Twoje potrzeby, podzielimy się wiedzą i zaproponujemy rozwiązania, optymalnie dopasowane do Twojej sytuacji.


Poznaj nasze propozycje:

KASA FISKALNA MOBILE ONLINE

  • Wygodna i funkcjonalna, w małym rozmiarze.
  • Stała łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
  • Automatyczne przypominanie o konieczności wykonania przeglądu. 
KASA FISKALNA POSNET MOBILE ONLINE

KASA FISKALNA ERGO ONLINE

KASA FISKALNA POSNET ERGO ONLINE
  • Zapewnia łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
  • Daje możliwość drukowania logo i haseł reklamowych na paragonach.
  • Gwarantuje modułowość (możliwość rozbudowania kasy).

KASA FISKALNA POSNET BINGO ONLINE

  • Zapewnia łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
  • Posiada mechanizm drukujący „easy load”, ułatwiający szybką i bezproblemową wymianę papieru.
  • Możliwość połączenia z terminalem płatniczym, wagą sklepową, czytnikiem kodów kreskowych czy szufladą kasową.
KASA FISKALNA POSNET BINGO ONLINE

Pamiętaj, że kupując kasę fiskalną online, można liczyć obecnie aż na 90% ulgi, co oznacza zwrot nawet w kwocie 700 złotych.

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji i zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 91 43 22 001 oraz adresem mailowym kasy@ekspert.biz