Współczesne firmy muszą nie tylko oferować dobre produkty lub usługi, ale także być elastyczne, mobilne i dostarczać nowe udogodnienia dla klientów i konsumentów. Wymagania te są stawiane przez dużą konkurencyjność, dynamiczny rozwój branży oraz zmieniające się oczekiwania klientów. W odpowiedzi na to na rynku pojawiły się kasoterminale.

Czym są kasoterminale?

Kasoterminale to urządzenia służące do obsługi płatności elektronicznych oraz do fiskalizacji sprzedaży. Jest to połączenie kasy i drukarki fiskalnej, które najbardziej znane jest pod nazwą „terminala płatniczego”. Te urządzenie może obsługiwać płatności kartą oraz drukować paragony fiskalne. Kasoterminale są zwykle wyposażone w różnego rodzaju funkcje, takie jak generowanie raportów, obsługa kodów kreskowych, drukowanie faktur VAT czy obsługa programów lojalnościowych. Są wykorzystywane w różnych branżach, w tym: w handlu detalicznym, gastronomii, hotelarstwie czy w usługach medycznych.

PŁATNOŚĆ BEZGOTÓWKOWA ZA POMOCĄ KASOTERMINALA

Jak działają kasoterminale?

Kasoterminale działają w następujący sposób: po złożeniu zamówienia i wyborze formy płatności przez klienta, kasjer wprowadza kwotę do urządzenia, a następnie klienci dokonują płatności kartą bankową. Kasoterminale weryfikują poprawność danych karty i pobierają kwotę od banku. Po zatwierdzeniu transakcji, urządzenie automatycznie generuje paragon fiskalny, który może być wydrukowany lub przesłany w formie elektronicznej. Wszystko za sprawą tylko jednego urządzenia.

TERMINALE PŁATNICZE

Jakie zalety mają kasoterminale?

Tak, jak wspomnieliśmy, kasoterminale mają wbudowane wiele funkcji, które mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorców z różnych branż. Są również niezwykle mobilne, zatem można używać je w różnych miejscach. Kasoterminale, choć łączą zadania kasy i drukarki fiskalnej, są bardzo łatwe w obsłudze. Użytkownik kasy nie musi poświęcić dużej ilości swojego czasu na jej naukę. kasoterminale zwykle są wyposażone w wiele zabezpieczeń, takich jak bezpieczna pamięć chroniona, co zapewnia bezpieczeństwo danych i chroni przed kradzieżą. To także spora oszczędność czasu, bowiem to jedno urządzenie ma wbudowane funkcje dwóch dotychczas występujących osobno kas rejestrujących. Jedno urządzenie – wiele możliwości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder