Skoro się tutaj znalazłeś, chciałbyś zapewne poznać odpowiedź na pytanie, ile kosztuje kasa fiskalna. Musimy Cię niestety zmartwić – jedna poprawna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Wszystko zależy bowiem od tego, na jaki model kasy się zdecydujesz, jakie funkcjonalności urządzenia fiskalnego są dla Ciebie niezbędne, jakie akcesoria fiskalne będą Ci potrzebne podczas prowadzenia biznesu i czy skorzystasz ze zniżki na zakup kasy. Dużo ogólników, prawda? Zapraszamy do lektury, postaramy się rozjaśnić wszystkie kwestie!

Cena kasy fiskalnej – ile kosztuje kasa?

Nie możemy jasno odpowiedzieć Ci na pytanie, ile zapłacisz za swoją kasę fiskalną, ale możemy podać Ci widełki w jakich ceny urządzeń fiskalnych oscylują. Koszt zakupu kasy lub drukarki fiskalnej waha się w granicach tysiąca, do nawet czterech tysięcy złotych netto. Skąd ta różnica? Po pierwsze wynika ona z różnicy w funkcjonalności obu tych urządzeń (jeśli wciąż nie wiesz czy potrzebujesz kasy, czy drukarki fiskalnej, pisaliśmy o tym tutaj)

Dodatkowo w obrębie danego rodzaju urządzenia również występują jednostki tańsze oraz droższe. Te drugie posiadają oczywiście więcej funkcji i dodatkowych opcji, dają możliwość wprowadzenia do pamięci urządzenia większej ilości towarów, czy też są w stanie pracować synchronicznie z większą ilością sprzętu dodatkowego (np. wagą, czytnikiem kodów, czy też terminalem płatniczym). Czy potrzebujesz od razu inwestować większą ilość gotówki? Czy twoja działalność wymaga od Ciebie zakupu wyspecjalizowanego i zaawansowanego technicznie sprzętu? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam!

Ważne jest to, abyś przed wyborem urządzenia sprawdził jakiego sprzętu potrzebujesz w swojej branży i znalazł odpowiedź na kilka ważnych kwestii np.:

 • Jak duża jest Twoja firma?
 • Ile usług czy towarów posiadasz w ofercie?
 • Czy potrzebujesz kasy stacjonarnej czy mobilnej?
 • Jeśli kupujesz już kasę online to czy będzie to w jaki sposób będzie się łączyć z Centralnym Repozytorium Kas (CRK)? Przez WiFi czy modem 3G?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie urządzenia, a tym samym najbardziej optymalne cenowo. Dla wciąż niezdecydowanych przygotowaliśmy na naszej stronie podział urządzeń fiskalnych na poszczególne branże.

Akcesoria fiskalne, czyli dodatkowe koszty

Niektóre branże i konkretne profesje wymagać będą od Ciebie zakupu kilku dodatkowych akcesoriów niezbędnych do działania Twojego biznesu, lub po prostu ułatwiających Ci pracę. Może więc okazać się, że zakup kasy fiskalnej to nie jedyne koszty, które będziesz musiał ponieść. Akcesoria do kasy fiskalnej opisywaliśmy tutaj.

Czego możesz potrzebować?

 • Rolki do kasy fiskalnej
 • Wagi
 • Szuflady kasjerskiej
 • Ładowarki samochodowej
 • Pokrowca na kasę
 • Terminala płatniczego
 • Osłony na klawiaturę
 • Uchwytu do drukarki Trio

Wszystkie te akcesoria znajdziesz w naszym sklepie.

Zakup kasy fiskalnej – ulga, czyli oszczędność

Przepisy przewidują ulgę dla podatników, rozpoczynających ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kas fiskalnych online, w postaci zwrotu części kosztów z zakupu urządzenia. Podatnicy mogą odliczyć od podatku 90 % kwoty wydanej na zakup każdej z kas pod warunkiem, że jest to KASA FISKALNA ONLINE, jeśli zostały one zgłoszone na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania. Maksymalnie suma odliczenia nie może jednak przekraczać kwoty 700 zł na jedną kasę. Decydując się na zakup kasy, klient może liczyć w naszej firmie na pomoc w uzyskaniu ulgi.

Kasa fiskalna – dodatkowe koszty

Decydując się na prowadzenie działalności, w której wymagana jest od Ciebie kasa fiskalna musisz liczyć się też z dodatkowymi kosztami, np. jej fiskalizacji, czy cyklicznego serwisowania. Warto więc dokonać zakupu w autoryzowanym serwisie, które oferuje także wsparcie po zakupie urządzenia i w razie potrzeby może w każdej chwili udzielić się wsparcia. 

Potrzebujesz pomocy w wyborze urządzenia fiskalnego? Wciąż nie wiesz jakich akcesoriów potrzebujesz i ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci pomogą Ci w doborze niezbędnego dla Ciebie sprzętu, który sprawdzi się najlepiej w prowadzonej przez Ciebie działalności!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder