Każdy przedsiębiorca, decydujący się na prowadzenie swojej działalności, która objęta jest ustawowym obowiązkiem rejestrowania sprzedaży, powinien zastanowić się nad tym, jakie akcesoria do kasy fiskalnej powinien zakupić razem z urządzeniem. Wiele zależy od branży i formy prowadzenia biznesujednak niektóre z nich mogą okazać się niezbędne i ułatwiające pracę dla każdego. O jakich akcesoriach warto pamiętać planując wydatki? Zapraszamy do lektury artykułu!

  • Rolki do kasy fiskalnej

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności papier termiczny to zakup z kategorii must-have. Prawie wszystkie urządzenia fiskalne dostępne na rynku wykorzystują drukujący mechanizm termiczny, ze względu na praktyczność i bezpieczeństwo tej metody. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kopie paragonów fiskalnych muszą być przechowywane przez 5 lat. Oferowany przez nas papier termiczny to gwarancja pięcioletniej czytelność wydruku!

  • Szuflada kasjerska 

Nieodłączny element wyposażenia miejsc, gdzie obrót gotówką jest ciągły. Szuflada kasjerska jest dużym ułatwieniem dla przechowywania pieniędzy i ich organizacji. Dzięki osobnym przegródkom na banknoty o różnych nominałach, a także pojemnikom na bilon obsługa klientów jest prostsza i szybsza. Dodatkowo to także element, który zapewnia zabezpieczenie gotówki oraz nie trzymanie jej “na widoku”. Szuflada może otwierać się w dwóch konfiguracjach albo na polecenie z kasy, albo za pomocą klucza.

  • Ładowarka samochodowa

Twoja praca wiąże się z przemieszaniem z miejsca na miejsce lub dłuższymi podróżami, które ograniczają Ci dostęp do stałego źródła prądu? Ten gadżet może okazać się dla Ciebie ratunkiem! Sytuacja, kiedy nie możesz skorzystać z kasy, ponieważ rozładowała się w niej bateria jest po prostu niedopuszczalna, a dzięki przenośnej ładowarce samochodowej będziesz mógł naładować ją w trasie do klienta czy na miejsce zlecenia. Unikniesz dzięki temu niezręcznej sytuacji lub, co gorsza, konsekwencji prawnych za brak możliwości wystawienia paragonu. 

  • Pokrowiec na kasę

Jeśli prowadzisz działalność mobilną czy pracujesz w środowisku, gdzie kasa narażona jest na zabrudzenia czy uszkodzenia, na Twojej zakupowej liście bezapelacyjnie powinien znaleźć się pokrowiec. Dzięki niemu będziesz mógł bezpiecznie przewozić urządzenie fiskalne, ochronisz je przed zanieczyszczeniem, wilgocią czy ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym. Niektóre z dostępnych na rynku pokrowców pozwalają nawet korzystać z urządzenia bez konieczności wyjmowania go z futerału. Dzięki temu kasa zabezpieczona jest przez cały czas, a Ty możesz bez obaw o nią kontynuować swoją działalność.

  • Terminal płatniczy

Kolejne z akcesoriów, które w jest dziś niezbędne do prowadzenia działalności. Jeśli chcesz podążać za potrzebami swoich klientów, oprócz kasy fiskalnej pamiętaj o zakupie terminala, który umożliwi Ci przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych. To nie tylko kwestia wygody, ale także bezpieczeństwa. Dzięki zaakceptowaniu kart płatniczych ograniczysz ilość gotówki, którą obracasz, a tym samym zapobiegniesz ryzyko pomyłki np. przy wydawaniu reszty czy podczas podliczania dziennego bilansu.

  • Osłony silikonowe na klawiatury kas

Klawiatura kasy fiskalnej to ta część urządzenia, która jest używana najczęściej, a tym samym jest najbardziej narażona na zabrudzenie czy uszkodzenie. Silikonowa osłona na klawiaturę sprawi, że zapomnisz o wycierających się przyciskach czy brudnych klawiszach, a dodatkowo poprawisz żywotność urządzenia. Silikon, z którego wykonana jest osłona, możesz samodzielnie wyczyścić, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z niej dłużej i chronić swoje urządzenie fiskalne przez cały okres używania go. 

Potrzebujesz zamontować przy swojej kasie tablet lub smartfon? Chciałbyś w ciekawy sposób zaprezentować swoją ofertę albo dać klientom możliwość skorzystania z niego np. do obserwacji transakcji na bieżąco lub wyrażenia swojej opinii o jakości usługi? Uchwyt ten da Ci taką możliwość! W zależności od rodzaju urządzenia, z którego chcesz skorzystać, zdecyduj się na jeden z dwóch rozmiarów. Niezależnie od wielkości każde urządzenie charakteryzuje jednak elegancki design oraz precyzja wykonania, która zapewni dostęp do wszystkich portów urządzenia oraz przycisków funkcyjnych.

Jeśli wciąż nie wiesz jakich akcesoriów potrzebujesz albo zastanawiasz się nad wyborem konkretnego modelu terminala czy rozmiarem rolki – skontaktuj się z nami! Nasi eksperci pomogą Ci w doborze niezbędnego dla Ciebie sprzętu, który sprawdzi się najlepiej w prowadzonej przez Ciebie działalności! 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder