kasami fiskalnymi na naszym krajowym rynku mamy do czynienia od pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Przez niemal 3 dekady urządzenia te oczywiście ewoluowały, a kolejne modele do dziś zaskakują nas nowymi, funkcjonalnymi usprawnieniami. Wśród nich są też takie, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. W jaki sposób w takim razie możemy sobie nieco uprościć życie i z których mniej popularnych udogodnień warto skorzystać? Już tłumaczymy.

Popularne towary i rabatowanie

Gdy tylko mówimy o przydatnych funkcjach, które posiada kasa fiskalna, to już na samym początku powinniśmy wspomnieć o klawiszach szybkiej sprzedaży. Jeśli w oferowanym przez nas asortymencie pojawia się produkt, który cieszy się dużą popularnością, ułatwienie to znacząco przyspieszy obsługę kolejnych klientów. Wyobraźmy sobie, że prowadzimy np. piekarnię, a połowa z odwiedzających nas konsumentów regularnie kupuje bochenek zwykłego chleba. Wystarczy, że przypiszemy tej pozycji klawisz szybkiej sprzedaży, w odpowiednim momencie wciśniemy przycisk i momentalnie drukuje nam się paragon właśnie z tą popularną pozycją. Klient zostaje obsłużony błyskawicznie, możemy zająć się następną osobą w kolejce. Na naszym video blogu możesz zobaczyć jak ustawić tą funkcję na kasie fiskalnej Posnet Ergo Online oraz Posnet Mobile Online.Tego rodzaju ułatwienia mogą być stosowane także wtedy, gdy oferujemy zestawy towarów, które cieszą się popularnością. Skoro jesteśmy w temacie gastronomicznym, to weźmy przykład kas fiskalnych z naszego rodzinnego Szczecina. Nieodłącznym dodatkiem do szczecińskiego pasztecika jest kubek ciepłego barszczu. Lokale często oferują różnego rodzaju zniżki, dzięki którym wartość całego zestawu jest niższa niż suma cen jego poszczególnych elementów. Klient kupuje trzy paszteciki oraz barszcz w pakiecie i ma wtedy dostać 10% zniżki? Żaden problem. Wystarczy jeden przycisk i odpowiedni paragon jest już gotowy. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Zobacz nasz film instruktażowy.Kończąc serię przykładów gastronomicznych, jeszcze jeden ciekawy przykład przydatnej funkcji, jaką oferuje kasa fiskalna. Spotkałeś się kiedyś z tak zwanymi happy hours? Lokale bardzo często oferują zniżki (np. lunchowe), chcąc zachęcić klientów do korzystania z ich usług w wyznaczonych godzinach. Jeśli taka sytuacja dotyczy także Ciebie, skorzystaj z rabatów czasowych. Ustal wybrany przedział czasowy, a następnie przypisz konkretną promocję cenową do określonych pozycji w menu i sprawa załatwiona. Proste i przydatne, prawda?

Raporty 

ułatwiających życie funkcji w kasach fiskalnych można z powodzeniem korzystać także podczas tworzenia raportów. Zastanawiałeś się, które produkty z tej samej grupy sprzedają się najlepiej? Jak szybko zobaczyć, co przynosi największy zysk, a gdzie potencjał pozostaje niewykorzystany? Wystarczy skorzystać z możliwości raportowania sprzedaży w oparciu o konkretne grupy produktowe i wszystko zaraz stanie się jasne, a Ty będziesz miał niezbędne dane do wyciągania odpowiednich wniosków.

Kaso-waga

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno na nie wszystkim znaną funkcję kaso-wagi (dostępną w produktach NeoRevo i Ergo), czyli połączenie kasy fiskalnej i wagi elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu, takie czynności jak choćby tarowanie (równoważenie tary na wadze) mogą być wykonywane przy pomocy klawiatury kasy. Dodatkowo, wskazania samej wagi natychmiast pojawią się na wyświetlaczu.

Logo, bony i raporty

Do długiej listy mniej znanych funkcjonalności kas fiskalnych warto dodać także możliwość wydruku czarno-białej grafiki w nagłówku lub stopce na paragonie. Chciałbyś zamieścić tam logo swojej firmy, zareklamować towar czy w przystępny sposób poinformować klientów o nadchodzących promocjach i rabatach? Nic prostszego. 

W niektórych przypadkach dużym powodzeniem cieszą się też niefiskalne wydruki, które dołączamy do paragonów. Rozwiązanie to cieszy się popularnością w sytuacjach, gdy usługodawca chce potwierdzić przyjęcie danego towaru. Dobrym przykładem są pralnie (znów dotyczy to kas systemowych Neo oraz Revo) – klient przekazuje płaszcz do czyszczenia i otrzymuje tak zwany bon, który upoważnia go do jego późniejszego odbioru. 

Jeśli chcesz wiedzieć jak dodać tekst reklamowy zapraszamy do naszego filmu instruktażowego.Odkrywanie tajemnic kas fiskalnych – skontaktuj się z nami

W artykule przybliżyliśmy tylko kilka tajemnic, jakie posiadają kasy fiskalne. Jako eksperci, znamy ich tak naprawdę zdecydowanie więcej. Chciałbyś się dowiedzieć, jak możesz ułatwiać sobie codzienną pracęSkontaktuj się z nami, a my z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy Ci przydatnych porad


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder