Jedna osoba obsługująca kasę, długa kolejka, niecierpliwe pomrukiwania znudzonych klientów. Brzmi znajomo? Chyba przyznasz, że w dzisiejszych czasach (stety – niestety) wszyscy chcą szybko załatwiać swoje sprawy, a każda minuta jest zbawienna. Nic dziwnego, że ludziom w kolejkach brakuje cierpliwości. W takiej sytuacji warto używać skrótów klawiszowych. Szacuje się, że korzystając z tej zbawiennej funkcji, przy paragonie składającym się z 5 pozycji, kasjer może zaoszczędzić nawet do 4,5 minuty

Komfort pracy i zaoszczędzony czas

Wszystkie funkcjonalne rozwiązania są stosowane po to, aby ułatwiać pracę. Nie inaczej jest właśnie ze skrótami klawiszowymi, które zostały stworzone po to, aby zamiast czasochłonnego wklepywania skomplikowanych kombinacji, móc zacząć działać szybko i intuicyjnie. Takie posunięcie nie tylko zapewnia komfort pracy, ale też oszczędza czas, co bezpośrednio przekłada się na efektywną obsługę klienta i możliwość osiągania lepszych wyników sprzedaży. Przejdźmy zatem do rzeczy – jak spersonalizować urządzenie i sprawić, żeby kasa fiskalna została dostosowana do naszych potrzeb?

Przypisywanie klawiszy funkcyjnych 

Przede wszystkim powinieneś poświęcić chwilę na analizę i ustalić, jakie czynności wykonujesz w kasie najczęściej. Dzięki temu będziesz mógł osobiście zaprogramować znaczenie konkretnych przycisków, co znacząco uprości codzienne funkcjonowanie. Wszystko zależy od specyfiki Twojego biznesu oraz indywidualnych preferencji. Najczęściej wykorzystywanymi skrótami w kasach fiskalnych są:

  • szybka sprzedaż
  • najczęściej sprzedawane towary / usługi 
  • raport dobowy
  • raport ilościowo-wartościowy
  • konkretny rabat
  • forma płatności 

Jak technicznie ustawić wybrane skróty klawiszowe? Podpowiadamy na dwóch przykładowych modelach:

Kasa Posnet Ergo Online – Film instruktażowy

Kasa Posnet Mobile – Film instruktażowy

Zobacz też jak dodawać inne skróty klawiszowe

Kasa fiskalna Posnet Mobile Online

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online

Kompleksowa pomoc w wyborze urządzeń fiskalnych 

Odpowiednio skonstruowany i spersonalizowany przez Ciebie panel zdecydowanie usprawni obsługę kasy fiskalnej, a co za tym idzie, również Twoich klientów. Intuicyjne wprowadzanie niektórych produktów, zwiększona prostota obsługi, dużo szybsze przechodzenie do konkretnych czynności – to tylko kilka z korzyści, jakie przynosi umiejętne wykorzystanie skrótów klawiszowych w kasie fiskalnej. 

Jeśli szukasz modelu, który zapewni Ci takie możliwości, zgłoś się do nasEkspert Kasy Fiskalne to wiodący dostawca urządzeń fiskalnych, który z powodzeniem funkcjonuje na rynku już od ponad 25 lat. Mamy szeroki asortyment, a nasz zespół pomoże Ci znaleźć odpowiedni model dla Twoich potrzeb. Serdecznie zachęcamy do kontaktu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder