Branża kosmetyczna i fryzjerska to dwie z tych, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ewidencjonowanie sprzedaży muszą rozpocząć się już od pierwszej świadczonej usługi. Nie mogą więc być zwolnione z posiadania urządzenia fiskalnego, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tys. Dlatego też niezależnie od tego, czy przyjmujesz klientów w domu, wynajmujesz stanowisko w salonie czy też prowadzisz własną działalność kosmetyczną lub fryzjerską – musisz posiadać kasę!

Kasa fiskalna dla fryzjera i kosmetyczki – jaką wybrać?

Rynek urządzeń fiskalnych jest tak bogaty, że każdy przedsiębiorca staje przed niełatwym zadaniem podczas wyboru kasy fiskalnej dla swojej działalności. Pewne jest to, że już od 1 lipca 2021 roku będzie musiała to być kasa fiskalna online. Salony kosmetyczne oraz fryzjerskie mają wiele wspólnych cech – łączą je elegancja, nieskazitelny wygląd i ponadprzeciętna organizacja. Jak wybrać kasę, która będzie spełniała wszystkie niezbędne funkcje i potrzeby oraz będzie pasowała do wnętrza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasy do gabinetu fryzjerskiego czy kosmetycznego?

Mobilność i gabaryty
Często salony fryzjerskie czy kosmetyczne oferują usługi z dojazdem do klienta, czy też w tzw. „terenie” – podczas sesji, czy innych wydarzeń plenerowych – warto więc podczas wyboru urządzenia zdecydować się na urządzenie niewielkie i lekkie, które nie będzie sprawiać kłopotów podczas podróży i zleceń służbowych. Kasa dla fryzjera i kosmetyczki nie może być ciężka oraz powinna mieć możliwość pracy mobilnej, tj. działać bez stałego podłączenia do prądu.

Możliwość zabezpieczenia – etui, pokrowiec
Zabezpieczenie kasy przyda się nie tylko podczas przemieszczania się między miejscami, ale w branżach kosmetycznych czy fryzjerskich jest też niezwykle potrzebne na co dzień. Duża ilość używanych kosmetyków oraz praktycznie bezpośredni kontakt z wodą sprawiają, że warto zabezpieczyć kasę przed możliwościami jej zabrudzenia, czy nawet zalania. Dodatkowo nasze doświadczenie oraz praktyką pokazują, że warto zdecydować się na kasę z klawiaturą dotykową, a nie klasyczną, numeryczną. To zdecydowanie lepsze i odporniejsze na zanieczyszczenia rozwiązanie.

Personalizacja
To ważna, z punktu widzenia wygody i oszczędności czasu, opcja. Urządzenia pozwalające na personalizację, charakteryzują się tym, że dają możliwość dowolnego przypisania funkcji do każdego z pola. Dzięki temu dodawanej do rachunku najpopularniejszych usług, takich jak strzyżenie, czy manicure to jedno kliknięcie, które oszczędza „wędrowania” po menu.

Umożliwienie płatności kartą
Transakcje bezgotówkowe to dzisiaj codzienność. Jeśli chcesz, aby Twój biznes się rozwijał oraz potrafił sprostać oczekiwaniom klientów, zakup terminala i obsługa płatności kartą to podstawa. Pomoże to zatrzymać Ci migrujących klientów oraz przyciągnąć nowych (tych, którzy rezygnują z usług z powodu braku możliwości zapłaty kartą), sprawi, że obsługa stanie się szybsza i łatwiejsza, a także pozwoli Ci to na zniwelowanie ryzyka pomyłki, np. podczas wydawania reszty czy podliczania codziennego salda.

Kasoterminal, czyli urządzenie idealne

Posnet Pospay Online to pierwsze na polskim rynku urządzenie mobilne, łączące w sobie funkcjonalność kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Wyróżnia go niestandardowa estetyka wykonania i nowoczesna forma, która sprawia, że świetnie komponuje się w otoczeniu nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo pozwala też zaoszczędzić sporą ilości miejsca – zapomnij o plączących się pod ladą kablach czy dużych, zajmujących wiele miejsca kasach!

Kasoterminal jest bezprzewodowy, lekki, wytrzymały i co ważne, nowoczesny – wielkością i kształtem bardziej od kasy przypomina smartfon. Jest też dużym ułatwieniem w kwestiach organizacyjnych – nie musisz kupować osobno urządzenia fiskalnego i podpisywać umowy z operatorem płatności bezgotówkowych. Dodatkowo dzięki możliwości połączenia z Centralnym Repozytorium Kas, urządzenie jest w pełni dostosowane do najnowszych wymogów.

Kasoterminal to świetne urządzenie dla osób zajmujących się fryzjerstwem czy usługami kosmetycznymi.

Ulga na zakup kasy

Wprowadzenie przez Ministra Finansów obowiązku posiadania kasy online (gabinety kosmetyczne i fryzjerskie muszą spełnić go od 1 lipca 2021) zmieniło zasady ubiegania się o ulgę na zakup kasy fiskalnej. Niezmienna pozostaje jednak wysokość ulgi, która wciąż wynosić będzie 90% ceny (bez podatku), z ograniczeniem do kwoty maksymalnej 700 zł.

W myśl nowych przepisów prawo do ulgi przysługuje:

  • tylko na zakup urządzeń Online
  • podatnikom, których obowiązek posiadania nowej kasy dotyka w określonych przez Ministerstwo terminach – będą oni mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy online, nawet jeśli już skorzystali z ulgi na zakup kasy, z której korzystali do tej pory
  • podatnikom, dla których kasa online będzie pierwszą zakupioną kasą

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Uwzględniając specyfikę oraz potrzeby branży fryzjerskiej i kosmetycznej przygotowaliśmy najpopularniejsze kasy i urządzenia fiskalne wykorzystywane w tej branży.

Naszym głównym priorytetem jest wybór dla Ciebie najlepszej możliwej kasy, która pozwoli Ci na prowadzenie biznesu. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, możesz liczyć także na:

  • Darmową fiskalizację kasy
  • Darmowe zaprogramowanie nagłówka
  • Darmowe zaprogramowanie 10 podstawowych towarów czy usług
  • Darmowe szkolenie z obsługi kasy (tylko przy odbiorze osobistym lub przy instalacji kasy w siedzibie Waszej firmy)
  • Darmowe przygotowanie dokumentów do Urzędu Skarbowego
  • Przegląd Techniczny w dwóch trybach – rocznym lub 2-letnim

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy wyborze kasy fiskalnej – serdecznie zapraszamy do kontaktu! Nr. Tel. 91 43 22 001, e-mail: kasy@ekspert.biz.