Nowoczesne i wielofunkcyjne terminale dotykowe stały się wyposażeniem wielu sklepów, punktów usługowych lub innych obiektów z prowadzoną sprzedażą. Ich niewątpliwą zaletą jest duża wygoda korzystania — a także wydajność.

Czym są terminale dotykowe?

Terminale dotykowe to połączenie komputera zintegrowanego z monitorem dotykowym, które znajdują zastosowanie głównie w przemyśle i handlu. W przeciwieństwie do monitorów dotykowych, które działają jedynie kilka godzin na dobę — wariant terminalu dotykowego pracuje 24h na dobę. Dodatkowo sprzęt typu 2w1, czyli komputer i monitor to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na blacie. Liczne złącza komunikacyjne znajdujące się w urządzeniach tego typu pozwalają na komfortowe podpięcie wielu peryferiów, takich jak np. waga, drukarka paragonowa, drukarka fiskalna, czy też skaner kodów kreskowych.

TERMINALE DOTYKOWE - CZYM SĄ I DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?


Spełniające wysokie wymogi techniczne terminale dotykowe to również inwestycja na wiele lat — z racji odporności na trudne warunki pracy nie wymagają częstego serwisu i są łatwe do utrzymania w czystości. Estetyczny i schludny design zapewnia, że urządzenia pasują do dowolnego sklepu usługowego lub towarowego, bez względu na jego wyposażenie. Ponadto intuicyjny ekran dotykowy znacznie ułatwia opanowanie sprzętu, co bywa szczególnie istotne dla pracowników na etapie szkolenia.

Dla kogo najlepiej sprawdzą się terminale POS?

Wytrzymałe terminale dotykowe doskonale sprawują się w miejscach, gdzie istnieje spore ryzyko zalania, zabrudzenia lub wpływu wysokiej temperatury na sprzęt. Dzięki swoim właściwościom są więc odporne zarówno na zalanie, jak i wysokie temperatury. Ponadto nowoczesne modele wyposażone zostały w chłodzenie pasywne, które dodatkowo reguluje temperaturę urządzenia. Z tego względu ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza w branży gastronomicznej, kosmetycznej lub w jakimkolwiek innym środowisku narażonym na wilgoć i intensywne zabrudzenia.

Decydując się na terminal POS, warto zwrócić uwagę na jakość jego elementów i klasę wykonania. Dotykowe modele będą najlepszą opcją dla klientów, którym zależy na nowoczesnej technologii dotyku i przejrzystym ekranie dla łatwej obsługi. Aby zapewnić maksymalny komfort korzystania z urządzenia, należy pamiętać o dobrym procesorze, pamięci RAM, wbudowanym akumulatorze i odpowiedniej ilości złącz komunikacyjnych, które pozwolą na podpięcie innych peryferiów.

Dlaczego warto wybrać terminale dotykowe?

Dla klientów, którzy mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży z zastosowaniem kasy fiskalnej, z pewnością liczy się wygoda i łatwość w obsłudze niezbędnych urządzeń. Terminale dotykowe dają wiele korzyści również z tego względu, że są kompatybilne z innymi sprzętami — takimi jak np. drukarka fiskalna. Tworząc taki zestaw, klient gwarantuje swoim pracownikom doskonałe warunki do pracy — a ponadto sporo oszczędza! Wszystko dzięki temu, że terminal dotykowy to jednocześnie komputer, którego nie trzeba osobno dokupić.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kasach fiskalnych oraz związanych z nimi przepisach, zapraszamy do kontaktu. Czekamy na Wasze pytania pod numerem telefonu 91 43 22 001 oraz adresem mailowym kasy@ekspert.biz. Zapraszamy też oczywiście osobiście do naszej siedziby, która znajduje się przy ul. Waleriana Łukasińskiego 114 w Szczecinie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder