Rok 2020 przeszedł już do historii. Był zupełnie inny od poprzednich. Światowa pandemia odcisnęła wyraźne piętno na wielu branżach i znacząco wpłynęła na codzienne funkcjonowanie każdego z nas. Teraz, pełni wiary i nadziei, że wszystko wróci niebawem do normy, pewnym krokiem wchodzimy w rok 2021 i deklarujemy gotowość na wyzwania, które przyniesie.

EKSPERTA KROK W NOWY ROK. WYZWANIA W 2021 KASY FISKALNE.


Kasy online w hotelach i restauracjach

Najważniejszym wydarzeniem minionego roku w naszej branży było wejście w życie przepisów o konieczności stosowania kas fiskalnych online. Temat ten wzbudził sporo emocji, a jego losy ważyły się tak naprawdę do ostatniej chwili. 9 grudnia do Sejmu trafił projekt o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Sugerowano w nim przesunięcie terminów obowiązkowej wymiany kas fiskalnych o 12 miesięcy i odroczenie zmian, jakie miały zacząć obowiązywać od 1 stycznia roku 2021. W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia podkreślano, że z uwagi na wystąpienie drugiej fali pandemii COVID-19, zaproponowane wcześniej terminy są niewystarczające i wymagają przesunięcia.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Ministerstwo Finansów nie zdecydowało się jednak na zmianę tego rodzaju. Przepisy weszły w życie zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, a restauracje czy obiekty hotelarskie zostały zobligowane do korzystania z nowoczesnych kas fiskalnych online od 1 stycznia 2021 roku.

Kolejne branże na horyzoncie

Skoro nie zdecydowano się ostatecznie na przesunięcie tych terminów, można przypuszczać, że w perspektywie najbliższych sześciu miesięcy zmiany te dotkną najprawdopodobniej przedstawicieli kolejnych branż.

Na bazie przyjętych ustaleń można więc przewidywać, że niebawem kas online powinni zacząć używać między innymi fryzjerzy, kosmetyczki, prawnicy, lekarze, firmy budowlane oraz kluby fitness. Zmiany w przepisach dla tych sektorów gospodarki zaplanowano na 1 lipca roku 2021. W jakiego rodzaju urządzenia powinni zainwestować reprezentanci wymienionych powyżej branż? Które z nich idealnie wpasują się w specyfikę i charakter ich pracy? Z przyjemnością odpowiemy na te pytania.

Jaką kasę wybrać? Zapytaj Eksperta

W roku 2020 największą popularnością wśród naszych urządzeń fiskalnych cieszyły się kolejno:

  1. Posnet Ergo Online
  2. POSNET MOBILE
  3. Thermal XL 2

W naszej ofercie znajduje się jednak cały arsenał produktów, dlatego jesteśmy gotowi, aby precyzyjnie dopasowywać je do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jeśli więc zastanawiasz się, jak skutecznie wyjść nowym przepisom naprzeciw, trafiłeś we właściwe miejsce. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 91 43 22 001 lub adresem mailowym kasy@ekspert.biz.

Przypominamy, że wymieniając swoją dotychczasową kasę fiskalną na urządzenie online, możesz uzyskać zwrot nawet do 700 zł. Ulga do 700 zł na kasę fiskalną w 2021 r. przysługuje na urządzenia, które przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Ulgę reguluje art. 111 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług, i wynosi ona do 90% ceny zakupu kasy netto.

Warto też pamiętać o korzyściach, jakie może przynieść dołączenie do programu Polska Bezgotówkowa – wspólnej inicjatywy uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju.

Uczestnikami programu są wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze. Celem programu jest zniesienie kosztów dla przedsiębiorców w zakresie instalacji terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zainstalowania.

Chcesz wiedzieć więcejSkontaktuj się z nami!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder