Jeszcze do niedawna możliwość płatności kartą w sklepie było swego rodzaju zaskoczeniem. Taka opcja była najczęściej dostępna wyłącznie w renomowanych sklepach, a i to nie stanowiło reguły. W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe mają coraz większy udział w transakcjach pomiędzy sprzedawcami i konsumentami.

Według raportu Narodowego Banku Polski w 2021 roku liczba kart na polskim rynku wynosiła ponad 44 milionów sztuk, czyli więcej niż mieszkańców naszego kraju. Statystyka ta pokazuje, jak ważne jest wprowadzenie do swojej firmy handlowej możliwości płatności za pomocą karty, lecz nie tylko – istnieją rozwiązania, dzięki którym zapłacimy za towar nawet bez niej!

W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 powodów, dla których wprowadzenie płatności bezgotówkowych w swoim biznesie, jest niejako współcześnie koniecznością. Zapraszamy!

Większy komfort dla klientów

Gubiąc swój portfel z dużą ilością gotówki, mamy bardzo niskie szanse na odzyskanie swoich pieniędzy – możemy wyłącznie liczyć na uczciwość znalazcy i to tylko w przypadku, gdy w portfelu znajduje się dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku karty płatniczej bezpieczeństwo jest znacznie większe. W analogicznej sytuacji, w ciągu chwil możemy zablokować możliwość wypłacania środków z zagubionej karty, tak więc pieniądze nie przestaną być naszą własnością.

Klient płacąc za towar lub usługę bezgotówkowo, nie musi przeliczać gotówki, co znacznie skraca czas transakcji. Ma to jeszcze większe znaczenie przy płatnościach na wyższe kwoty, gdzie z reguły występuje konieczność nawet kilkukrotnego liczenia banknotów i monet. Przy bezgotówkowej zapłacie wystarczy, że klienta dołoży kartę do terminala, wpisze PIN i płatność jest zrealizowana – całość zajmuje co najwyżej kilkanaście sekund.

Szybciej realizowane transakcje

Wspomnieliśmy już, że klient ma większą wygodę przy płatności bezgotówkowej. Co ze sprzedawcą? Otóż sytuacja jest dokładnie taka sama – krótszy czas realizacji procesów związanych z zapłatą za towar lub usługi, to sprawniejsza obsługa ze strony sprzedawcy. Warto również wspomnieć, że mniejsza ilość gotówki w kasie, to także mniejsze ryzyko pomyłki podczas liczenia pieniędzy np. na koniec dnia.

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO OFEROWAĆ W SWOJEJ FIRMIE PŁATNOŚĆ BEZGOTÓWKOWĄ

Płatność bezgotówkowa to standard

Kolejnym powodem, dla którego już teraz powinieneś wprowadzić płatności gotówkowego do swojej firmy to fakt, że… są one standardem. Sklepy bez możliwości zapłaty kartą są obecnie praktycznie niespotykane, a jeżeli taka sytuacja ma miejsce – bardzo często będą omijane przez coraz większą liczbę klientów, którzy są przyzwyczajeni do płatności bezgotówkowych.

Nie można zapominać, że w kontekście płatności bezgotówkowych nie powinno mówić się jedynie o kartach płatniczych. Coraz więcej ludzi korzysta bowiem z rozwiązania BLIK, które pozwala na dokonanie zapłaty za pomocą telefonu komórkowego. Decydując się na terminal w swoim sklepie, powinniśmy zatem zwrócić uwagę, na to czy urządzenie posiada funkcję BLIK.

Większa ochrona zdrowia

W dobie pandemii bardzo dużo mówi się o tym, że banknoty i monety stanowią środek transportu dla bakterii i wirusów. Zastanówmy się tylko przez ile rąk przeszły pieniądze, które nosimy w swoim portfelu. Nikt nie ma raczej w zwyczaju czyścić banknotów i monet, dlatego są one „siedliskiem” mnóstwa patogenów. Nawet Ministerstwo Zdrowia i WHO zaleca płatności bezgotówkowe w celu ochrony zdrowia.

Terminale płatnicze za darmo

Programy takie jak „Polska Bezgotówkowa” mają na celu promowanie płatności bezgotówkowej. Tym samym finansują zakup nawet do trzech terminali płatniczych.

Na dodatek przez okres 12 miesięcy przedsiębiorca jest zwolniony z opłat prowizyjnych. Cała procedura jest bardzo prosta i obejmuje wypełnienie wniosku na stronie programu.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z terminalami płatniczymi — zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 91 43 22 001 oraz adresem mailowym kasy@ekspert.biz


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder