Prowadzisz swój biznes i nie posiadasz terminala? Zastanów się, ile razy ktoś zrezygnował z zakupów w Twoim sklepie lub nie skorzystał z Twoich usług tylko dlatego, że nie mógł zapłacić kartą. Na pewno więcej niż raz.

Popularyzacja transakcji bezgotówkowych to fakt. Z przedstawionych przez NBP danych wynika, że w 2018 roku, w Polsce, w obrocie znajdowało się 40 mln kart płatniczych, a tylko w jego III kwartale, przy ich użyciu, przeprowadzono 1,23 mld transakcji na wartość 79,98 mld. Najnowsze statystki, mówią też o tym, że już ponad 50% Polaków na co dzień preferuje płatności kartą, a jedynie 7 proc. zawsze ma w portfelu gotówkę.

Wraz ze zmniejszeniem się ilości gotówki w obrocie, wzrastała świadomość na temat konieczności posiadania urządzenia, które pozwoli na obsługę klientów, chcących zapłacić kartą. Rok temu w naszym kraju działało już ponad 700 tys. terminali płatniczych, czyli o 20% więcej niż w roku 2017. Duży wpływ ma na to Program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu w Polsce jest już ponad 80 tys. terminali płatniczych więcej niż do tej pory.

Polska Bezgotówkowa – na czym polega program?

Polska Bezgotówkowa to program przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatniego roku nie przyjmowali za oferowane usługi czy produkty, płatności kartami płatniczym, a także dla tych, którzy w biznesie stawiają swoje pierwsze kroki. To wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych – Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa.

Głównym celem programu jest zachęcenie usługodawców do instalacji terminala w przedsiębiorstwie, a także zwiększenie świadomości na temat korzyści, które płyną z jego posiadania, zarówno tych dla biznesu, jak i dla klientów. Dzięki programowi zniesione zostały koszty, którymi obciążony był właściciel biznesu, czyli np. kwota za instalację terminala płatniczego, czy koszty jego użytkowania. Ulgi obowiązują przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zainstalowania urządzenia. Przedsiębiorca nie ponosi też żadnych dodatkowych czy ukrytych kosztów do momentu osiągnięcia na terminalu obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Po przekroczeniu tego limitu, naliczone zostaną opłaty zgodne z zapisami umowy, którą przedsiębiorca podpisze z agentem rozliczeniowym.

Co Twoja firma zyska dzięki terminalowi?

Ogólnodostępne statystyki i badania wskazują na to, że posiadanie terminala w firmie umożliwia podążanie za aktualnymi trendami i sprostanie oczekiwaniom klientów. Blisko połowa przedsiębiorców, która zdecydowała się na instalację terminala, mówi o tym, że umożliwienie klientom dokonywania płatności kartą pozytywnie wpłynęła na rozwój całego biznesu a ich obroty zwiększyły się nawet o 20%. 

Największe korzyści wynikające z posiadania terminala to:

  • Zatrzymanie migrujących klientów, przyciągnięcie nowych (szczególnie z punktów konkurencyjnych, w których transakcje kartami płatniczymi wciąż są niedostępne),
  • Ograniczenie ilości gotówki, która musi być przechowywana w danym punkcie, a co za tym idzie – zwiększenie bezpieczeństwa pracowników,
  • Zwiększenie obrotu w danym punkcie handlowym lub usługowym – klient dokonujący płatności kartą wykazuje skłonność do wydawania większej ilości pieniędzy
  • Zmniejszenie ryzyka pomyłki, np. podczas wydawania reszty,
  • Usprawnienie obsługi klienta, możliwość szybszego dokonania transakcji

Co zyskuje klient?

Dokonywanie płatności z użyciem karty – zarówno tych zbliżeniowych, jak i w tradycyjnej formie, jest bardzo wygodne i szybkie. Nie wymagają one noszenia przy sobie gotówki, a przez szybką komunikację z terminalem skracają czas transakcji do kilku sekund, co pozwala na zaoszczędzenie czasu, a także wyraźnie skraca kolejki do kas w sklepach i marketach. Ponadto transakcje bezgotówkowe są bardzo bezpieczne – niwelują ryzyko pomyłek oraz kradzieży.

Inwestycja w terminal = inwestycja w Twój biznes!

Transakcje bezgotówkowe zajmują coraz większy udział procentowy wszystkich transakcji na rynku. Jeśli chcesz, aby Twój biznes się rozwijał oraz potrafił sprostać oczekiwaniom klientów, nie odkładaj decyzji o zakupie terminala! Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami. Pomożemy w doborze najlepszej opcji dla Twojej działalności!

PosPay – Kasa fiskalna zintegrowana z terminalem płatniczym!

Pospay to pierwsze na polskim rynku urządzenie mobilne, łączące w sobie funkcjonalność kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Kasoterminal swoje zastosowanie może znaleźć praktycznie w każdej branży. Stanowi także duże ułatwienie w kwestiach organizacyjnych – nie musisz bowiem kupować oddzielnie urządzenia fiskalnego i podpisywać umowy z operatorem płatności bezgotówkowych – kasoterminal pozwala na sfinalizowanie formalności w jednym miejscu!

Więcej o kasoterminalu możesz przeczytać tutaj.

Skontaktuj się z nami 91 43 22 0001. 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder