Nie da się ukryć, że branża fitness przechodzi obecnie bardzo ciężki okres. Trwająca już od ponad roku pandemia w zasadzie całkowicie storpedowała jej działanie, a siłownie oraz kluby fitness przez zdecydowaną większość tego czasu były zobligowane do zaprzestania funkcjonowania. Trudna sytuacja w branży nie wpłynęła jednak na zmiany, mające na celu wprowadzenie obowiązku korzystania z kas fiskalnych online. Te mają wejść w życie już niebawem, bo 1 lipca 2021 roku.

KASY FISKALNE DLA BRANŻY FITNESS


Kasy fiskalne online w branży fitness

W pierwotnym planie Ministerstwa Finansów obowiązek wymiany dotychczasowych urządzeń na kasy fiskalne online miał zacząć obowiązywać sześć miesięcy wcześniej. Z uwagi na pandemię, termin ten przesunięto. Wszystko wskazuje jednak na to, że do kolejnych zmian daty granicznej już nie dojdzie, a aktualnie używane kasy fiskalne będą mogły być wykorzystywane jedynie do 30 czerwca bieżącego roku

Dzień później branża znajdzie się już w nowej rzeczywistości i każda transakcja będzie musiała być rejestrowana za pomocą kasy fiskalnej online. Kto się do tych przepisów nie dostosuje, musi liczyć się z możliwością otrzymania dotkliwej kary, obejmującej każdy dzień zwłoki. 

Jeśli natomiast przedsiębiorca wymieni kasę w terminie, może w łatwy sposób otrzymać nawet 700 zł ulgi.

Stosowna ustawa w tej sprawie wskazuje, że kasy online dla klubów fitness, siłowni oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej są obowiązkowe „wyłącznie w zakresie wstępu”. Zapis ten oznacza w praktyce, że mówimy tu o możliwości wejścia gdzieś czy nabycia prawa uczestniczenia w czymś. Nie jest natomiast istotne czy klient otrzymuje takie prawo w formie biletu, a także czy jest to opłata startowa, jednorazowa czy np. miesięczny karnet, uprawniający do określonej liczby wejść.

Branża fitness – jaką kasę fiskalną wybrać?

Z uwagi na specyficzny charakter tej konkretnej branży, należy zastanowić się nad tym, jaka kasa fiskalna online będzie odpowiednia dla jej przedstawicieli. Rozważając zalety oraz wady konkretnych modeli, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na intuicyjność oraz funkcjonalność takiego urządzenia. Kasa ta nie będzie w założeniu wykorzystywana w warunkach zewnętrznych, więc np. jej zaawansowana mobilność nie jest w tej sytuacji bezwzględnie konieczna.

Wydaje się, że dużo lepiej postawić w tym przypadku chociażby na wspomnianą intuicyjność czy integrację z terminalami płatniczymiPłatności bezgotówkowe stały się bowiem nierozłącznym elementem naszego życia, a siłownie czy obiekty fitness z pewnością nie stanowią w tej kwestii wyjątku. Warto więc postawić na urządzenie, które zapewni taką możliwość i znacząco ułatwi obsługę kolejnych klientów.

Wśród popularnych wyborów powinny więc znaleźć się przede wszystkim mniej skomplikowane modele, które zachęcą ceną i zagwarantują wszystkie podstawowe funkcje. Nie bez znaczenia pozostaje także nowoczesny design, który może znakomicie korespondować z charakterem całej branży.

Kasy fiskalne online – wykorzystaj doświadczenie Eksperta

Zastanawiasz się, w który model powinieneś zainwestować? Nie pozwól sobie na kosztowną pomyłkę i skonsultuj sprawę z doświadczonymi fachowcami. Nasi sprawdzeni Eksperci podzielą się swoją wiedzą i pomogą Ci podjąć właściwą decyzję w tej kwestii. Zachęcamy do kontaktu pod numerem 91 43 22 001 lub adresem mailowym kasy@ekspert.biz. Wolisz się spotkać i porozmawiać osobiście? Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Łukasińskiego 114 w Szczecinie.

Pamiętaj też, że kiedy dokonujesz wymiary urządzenia na nowe, możesz liczyć na zwrot, sięgający nawet 700 zł. Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.


Poznaj nasze propozycje kas fiskalnych online dla branży fitness

KASA FISKALNA MOBILE ONLINE

Wygodna i funkcjonalna, w małym rozmiarze.
Stała łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Automatyczne przypominanie o konieczności wykonania przeglądu.

KASA FISKALNA ERGO ONLINE

Zapewnia łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Daje możliwość drukowania logo i haseł reklamowych na paragonach.
Gwarantuje modułowość (możliwość rozbudowania kasy).

DRUKARKA FISKALNA TRIO ONLINE

Wygodna i funkcjonalna, w małym rozmiarze.
Stała łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Automatyczne przypominanie o konieczności wykonania przeglądu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder