Pierwotny plan zakładał, że przedsiębiorcy z branży budowlanej będą mieli obowiązek korzystania z kas fiskalnych online już od początku roku 2021. Niespodziewana sytuacja w postaci pandemii COVID-19 pokrzyżowała jednak szyki Ministerstwa Finansów i regulacje zostały przesunięte o 6 miesięcy. 

W praktyce oznacza to, że przedstawiciele tej grupy zawodowej muszą zaopatrzyć się w tego typu urządzenia do końca czerwca tego roku. Od 1 lipca 2021 r. używanie kas fiskalnych online do rejestrowania transakcji będzie już koniecznością. Czasu jest coraz mniej, nie warto zostawiać wymiany na ostatnią chwilę. A przy okazji skorzystaj z ulgi 700 zł na zakup kasy online. 

KASY FISKALNE DLA BRANŻY BUDOWLANEJ


Branża budowlana – jaką kasę fiskalną wybrać?

Skoro już wiadomo, że trzeba dokonać wymiany dotychczasowego urządzenia na kasę fiskalną online, pozostaje tylko pytanie, który model wybrać? Aby udzielić właściwej odpowiedzi, niezbędne jest zastanowienie się nad specyfiką branży i dopasowanie odpowiednich funkcjonalności, które będą wyjątkowo przydatne w tym konkretnym przypadku.

Nie da się ukryć, że sektor usług budowlanych kojarzy się przede wszystkim z pracą w terenie. Dobrze więc, aby nowa kasa fiskalna była stosunkowo niewielkich rozmiarów, nie zajmowała zbyt dużo miejsca i była łatwa w przenoszeniu. Ta mobilność urządzenia zdecydowanie wpłynie na komfort korzystania i pozwoli na bezproblemowy transport oraz obsługę klientów w dowolnym miejscu.

Kasa fiskalna online z dobrą baterią

Idąc tym tropem, nie można również zapominać o wytrzymałym akumulatorze, który pozwoli nam korzystać z urządzenia nawet wtedy, gdy długo nie będziemy mieć dostępu do prądu. Dodajmy do tego jeszcze łatwość i intuicyjność w obsłudze (między innymi poprzez umiejętne wykorzystanie skrótów klawiszowych) oraz możliwość bezpośredniego łączenia się z Internetem i powoli zbliżymy się do ideału.

Co jeszcze? Z pewnością przyda się opcja obsługi transakcji bezgotówkowych. Te stały się już na tyle powszechne, że większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia, w którym mogłoby ich zabraknąć. Ta szybka, prosta i uniwersalna metoda płatności jest na porządku dziennym w większości branż i budowlanka nie stanowi w tym zestawieniu wyjątku. Jeśli więc mówimy o urządzeniu idealnie dopasowanym do konkretnych potrzeb, to przy wyborze warto wziąć pod uwagę także i ten istotny aspekt.

Kasy fiskalne online – skorzystaj z pomocy Eksperta

Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej online jest ważny, ponieważ to urządzenie będzie Ci towarzyszyć przez najbliższe lata życia zawodowego. Jeśli więc nie jesteś pewny, który model najlepiej dopasuje się do Twoich indywidualnych potrzeb, warto zasięgnąć porady. Nasi wykwalifikowani eksperci z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem i pomogą Ci podjąć optymalną decyzję.

Zadzwoń do nas pod numer 91 43 22 001, napisz maila na adres kasy@ekspert.biz lub odwiedź nas w siedzibie przy ul. Łukasińskiego 114 w Szczecinie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Pamiętaj też, że wymieniając swoje dotychczasowe urządzenie na kasę fiskalną online możesz otrzymać zwrot nawet do 700 zł. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.


Poznaj nasze propozycje

Zastanawiasz się, które kasy fiskalne online najlepiej pasują do branży budowlanej? Oto kilka naszych propozycji:

KASA FISKALNA MOBILE ONLINE

Wygodna i funkcjonalna, w małym rozmiarze.
Stała łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Automatyczne przypominanie o konieczności wykonania przeglądu.

KASA FISKALNA ERGO ONLINE

Zapewnia łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Daje możliwość drukowania logo i haseł reklamowych na paragonach.
Gwarantuje modułowość (możliwość rozbudowania kasy).