Drukarki fiskalne online najczęściej kojarzone są z kasami fiskalnymi — warto jednak zauważyć, jak wiele jest między nimi różnic. Nie bez powodu drukarki skierowane są głównie dla przedsiębiorców prowadzących średnie lub duże działalności.


Czym tak właściwie jest drukarka fiskalna online?

Mianem drukarki fiskalnej nazywa się zwykle kasy, które są jednocześnie połączone z komputerem przy pomocy odpowiedniego programu, czy też aplikacji.  Takie rozwiązanie opiera się na programie sprzedażowym, którego zadaniem jest sterowanie różnymi funkcjami, a także stosowanie algorytmu weryfikującego. W praktyce oznacza to, że drukarki fiskalne online, dzięki połączeniu z programem pozwalają na prowadzenie o wiele wygodniejszej księgowości i zarządzaniu towarami.

Dodatkowo umożliwiają niemal natychmiastowe sprawdzenie stanu magazynowego, wprowadzanie rabatów, a także błyskawiczną rejestrację sprzedaży w systemie. Warto zapamiętać, że drukarka fiskalna online nie może działać samodzielne — aby wystawić fakturę lub paragon wymagany jest program sprzedażowy.  Oferuje za to wiele zaawansowanych funkcjonalności — do wymienionych powyżej opcji dochodzi jeszcze możliwość wykonywania raportów i analiz sprzedaży, a także drukowanie dokumentów niefiskalnych.

Kto korzysta z drukarek fiskalnych online?

Wymienione na samym początku większe przedsiębiorstwa, które korzystają z drukarek fiskalnych online to przede wszystkim różnego rodzaju sklepy sieciowe, supermarkety, stacje paliw oraz centra sprzedażowe. Wynika to głównie z ceny, jaką należy ponieść nie tylko za urządzenie, ale również za oprogramowanie, komputer, a także inne zewnętrzne peryferia.

Dla kogo przeznaczone są fiskalne drukarki?

Drukarki fiskalne online przeznaczone są dla przedsiębiorców, którzy chcą dalej rozwinąć swój biznes i usprawnić proces sprzedaży. Najlepiej sprawdzają się w przypadku bazy towarowej, której zawartość wynosi nawet od kilkunastu do kilkuset tysięcy pozycji. Ułatwiają zarządzanie nie tylko na poziomie sprzedaży, ale również w obszarze wydajności i efektywności pracowników.

Największą rolę w drukarkach fiskalnych online odgrywa tak naprawdę program sprzedażowy, ponieważ to właśnie w nim znajduje się cała baza towarów lub usług. Samo urządzenie — czyli drukarka służy do wystawiania i drukowania paragonów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu dylematu związanego z wyborem drukarki fiskalnej online, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 91 43 22 001 oraz adresem mailowym kasy@ekspert.biz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder