Obecna sytuacja gospodarcza pokazała nam, jak trudne może być prowadzenie biznesu. Kryzys rozpoczął się już w 2020 roku, kiedy pandemia stopniowo zamrażała rynek gospodarczy i trwa on do dziś, aktualnie w postaci wysokiego poziomu inflacji. Choć obostrzenia sanitarne zostały zniesione, wciąż zmagamy się z trudną sytuacją głównie małych oraz średnich firm. Dlatego też Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego zostaje wydłużony do 12 miesięcy okresu finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne. Ta decyzja obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku.
Czym jest Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego?
Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego powstał dzięki inicjatywie wiodących uczestników polskiego rynku usług płatniczych: Ministerstwa Rozwoju, Związku Banków Polskich, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard. Cały program związany jest głównie z deklaracją przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polski, która dotyczy rozpowszechnienia akceptacji względem dokonywania i przyjmowania płatności bezgotówkowych.
Dla kogo jest ten Program?
Inicjatywa powstała z zamierzeniem zniesienia kosztów przedsiębiorców, którzy nie posiadają zainstalowanego terminala płatniczego. Koszty jego użytkowania również leżą wówczas po stronie Programu – przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zainstalowania terminala płatniczego lub osiągnięcia obrotu na poziomie 100 tys. zł. Udział w programie Polska Bezgotówkowa jest całkowicie darmowy i może wziąć w nim udział każdy przedsiębiorca, który spełnia powyższe warunki. Jeśli obrót przekroczy wartość 100 tys. zł, wtedy opłaty będą naliczane zgodnie z umową, którą przedsiębiorca podpisał z agentem rozliczeniowym (czyli dostawcą usług w ramach programu Polska Bezgotówkowa).
Jakie korzyści dla przedsiębiorców?
Zdecydowanie największą korzyścią dla przedsiębiorcy, jest możliwość rozwoju swojego przedsiębiorstwa w dogodnych warunkach. Nie musi się martwić o koszty związane z instalacją terminala, które nie należą do najniższych. Przy obecnej, trudnej sytuacji, małych i średnich firm, taka okazja jest niemal nie do odrzucenia oraz, przede wszystkim, jest na wyciągnięcie ręki. Fundacja Polska Bezgotówkowa wspiera zatem przedsiębiorcę i rozwój jego biznesu, przygotowując go do obsługi konsumentów, którzy preferują płatności bezgotówkowe – a te stają się wśród nich coraz popularniejsze.
0 komentarzy