Kasy Fiskalne Online Szczecin

Czym są kasy fiskalne online?

Kasy fiskalne online to obecnie najgorętszy temat w branży fiskalnej. W związku z tym pojawia się coraz więcej pytań, ale też niestety nieprawdziwych informacji. Podatnicy są często wprowadzani w błąd i kierowani w stronę urządzeń, które ze standardem online w rozumieniu Ustawodawcy nie mają nic wspólnego. Razem z największym producentem urządzeń fiskalnych Posnet chcemy rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości i przedstawić najbardziej aktualne informacje oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania!

Kasy Fiskalne Online to nowy typ kas, który choć można już kupić, będzie obowiązywać w Polsce pierwsze grupy podatników od 1 stycznia 2020r. Takie kasy komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) za pomocą internetu. Centralny Rejestr Kas gromadzi szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych. 

 

Sejm przegłosował Ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. Ustawa była niezbędna do wprowadzenia kas fiskalnych online. Ustawa weszła w życie 1 maja 2019 r. Zmieniono datę wygaśnięcia homologacji dla kas z kopią papierową – nowy termin to 31 sierpnia 2019 r. Data wygaśnięcia homologacji dla kas z kopią elektroniczną to 31 grudnia 2022 r. Kasę fiskalną online można już kupić. 

1
CZYM SIĘ RÓŻNIĄ KASY FISKALNE ONLINE OD KAS TRADYCYJNYCH?

Różnice:

 • w trakcie eksploatacji kasa online przekazuje do CRK dane zapisywane w swoich pamięciach
 • kasy online rejestrują kopie drukowanych dokumentów w wewnętrznej pamięci
 • kasy online mają możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania
 • każda kasa fiskalna online musi współdziałać z terminalem płatniczym
 • kasy online drukują papierowe paragony, emitując jednocześnie dokument elektroniczny, który może być wysłany na maila klienta jako tzw. e-paragon.
2
Czy mogę jeszcze kupić kasę bez opcji online i czy przysługuje mi wtedy ulga?

Kasę fiskalną online można już zakupić, ale należy pamiętać, że faktycznie takiej konieczności jeszcze nie ma. Pierwsza grupa przedsiębiorstw musi obowiązkowo posiadać kasy online od 1 stycznia 2020r. (patrz poniżej od kiedy dokładnie kasy fiskalne online obowiązują konkretne branże). Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz uzyskać ulgę na zakup nowej kasy fiskalnej musi być ona online.

3
Jakie są prawa i obowiązku podatnika?

W związku z wejściem nowej ustawy podatnik korzystające z kas fiskalnych online musi:

Zapewnić terminowe połączenie i przekaz danych do repozytorium kas

 • z powodu np. braku dostępu do internetu w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej podatnik może uzyskać zgodę Urzędu Skarbowego na łączenie się z CRK w innych, ustalonych z US, terminach.

Poddawać przeglądom technicznym posiadane urządzenia fiskalne co 24 miesiące

 • w ciągu 3 dni od zgłoszenia serwisant dokonuje przeglądu
 • w okresie zawieszenia działalności nie wykonuje się przeglądu technicznego, ale należy go dokonać przed ponownym rozpoczęciem prowadzenia ewidencji sprzedaży
 • kara za brak przeglądu technicznego – 300 zł, wpłaty należy dokonać na konto właściwego US w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji

Zebrać oświadczenia od pracowników o zapoznaniu się z zasadami prowadzenia ewidencji

 • nowi pracownicy przed rozpoczęciem ewidencji sprzedaży na kasie
 • do 31 maja 2019 r. pracownicy zatrudnieni przed 1 maja 2019 r.

Odczytywać pamięć fiskalną

 • podatnik musi zachować dane z pamięci chronionej
 • odczyt i protokół z odczytu wykonywany jest w serwisie (bez udziału US)
 • urządzenie ONLINE kiedy przechodzi w stan "tylko do odczytu" musi być podłączone do internetu w celu przekazania danych do CRK
 • podatnik jest zobowiązany do dostarczenia protokołu odczytu do US w ciągu 5 dni od jego przeprowadzenia.

 

4
Kiedy mogę kupić kasę online?

Jest już możliwy zakup kas fiskalnych online. Naszą ofertę znajdziesz tutaj.

 

5
Kasy online - kto i kiedy zostanie objęty obowiązkiem jej posiadania?
 • Właściciele wulkanizacji (naprawa i wymiana opon, bieżnikowanie, regenerowanie), osoby oferujące usługi motoryzacyjne (naprawa pojazdów silnikowych i motorowerów) i dokonujące sprzedaży paliw (benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu) będą zmuszeni wprowadzić kasy online najwcześniej, bo w terminie od 1 stycznia 2020 roku.
 • Nieco później, bo od 1 lipca 2020, kasy fiskalne online wprowadzi branża gastronomiczna, branża hotelarska i podmioty oferujące sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

 

Poznaj ofertę urządzeń fiskalnych, które będą ONLINE!

Oto konkretna oferta na kasy i drukarki, które będą dostępne w wersji online. W oczekiwaniu na zatwierdzenie homologacji przez GUM prezentujemy ofertę urządzeń fiskalnych, które jako pierwsze będą dostosowane jako online.

Włącz online w swoim biznesie!
Zadaj pytanie Ekspertowi

Masz pytanie dotyczące kas fiskalnych Online. Zadaj je naszemu Ekspertowi:

Renata Sikora
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: renata.sikora@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

91 43 22 001


Przemysław Wróbel
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: przemyslaw.wrobel@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

501 590 499
 
 
 
 
 
 
 

* Ekspert kasy fiskalne szczecin

* Kasy fiskalne online szczecin

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl