Kasa fiskalna dla mechanika

Każdy z nas pamięta chyba niedawną, głośną sprawę mechanika, który z dobrego serca, po godzinach swojej pracy, zdecydował się wymienić żarówkę w lampie samochodowej pewnym paniom, po czym nie wystawił paragonu na drobną kwotę. Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w mediach, Panie okazały się być urzędnikami skarbowymi, a Pan niepomyślnie przeszedł kontrolę. Sprawa trafiła do sądu, gdzie mechanik został uznany za winnego, jednak nie została na niego nałożona kara ze względu na określenie jego działania jako bezinteresownego. Jeśli prowadzisz warsztat mechaniczny, warto abyś przeczytał ten artykuł. Przedstawimy w nim obowiązki prawne związane z posiadaniem przez Ciebie, jako mechanika, kasy fiskalnej, a także cechy jakie powinno spełniać Twoje urządzenie.  Pozwoli Ci to uniknąć sprornych sytuacji i uchroni przed ewentualnymi problemami z prawem, czy nawet karą!

Kasa fiskalna w warsztacie - obowiązki prawne

Wraz z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, które wprowadza do przedsiębiorstw kasy online, od 1 stycznia 2020 roku niezależnie od osiąganego obrotu, wszystkie warsztaty samochodowe będą musiały obowiązkowo ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej online. Nawet jeśli do tej pory, jako mechanik, korzystałeś z klasycznej kasy starego typu, będziesz musiał wymienić ją na nową, spełniającą warunki opisane w przepisach. Zgodnie z ustawą, kasa fiskalna online to, urządzenie, które umożliwia przekazywanie w sposób ciągły, zautomatyzowany i bezpośredni informacji z kas rejestrujących do Centralnego Repozytorium Kas. Dzięki temu, każda transakcja dokonana na kasie, w czasie rzeczywistym zostanie przesłana i zaewidencjonowana przez CRK. Dotyczy to między innymi wystawiania i anulowania paragonów czy raportów. 

Kasa do warsztatu mechanicznego - ulga na zakup

Ministerstwo Finansów zdaje sobie sprawę z kosztów, które muszą ponieść przedsiębiorcy, w związku z dostosowaniem działalności do nowych przepisów, dlatego też zgodnie z prawem, daje im możliwość ubiegania się o częściowy ich zwrot. Prawo to obejmuje nowych podatników, dla których kasa online będzie pierwszy urządzeniem fiskalnych, a także tych, którzy zostali objęci obowiązkiem posiadania kas online. Podsumowując, każdy mechanik samochodowy może starać się o ulgę na zakup kasy online.

Przedsiębiorca otrzymuje możliwość odliczenia 90% ceny netto zakupu urządzenia, przy założeniu, że kwota ta nie przekracza 700 zł. 

Kasa dla mechanika - jaką wybrać?

Kasa w warsztacie mechanicznym to obowiązek. Dzisiejszy rynek urządzeń fiskalnych rozwinął się na tyle, że wybór odpowiedniego sprzętu to wyzwanie. Kasa fiskalna ma za zadanie ułatwiać pracę i umożliwić swobodne prowadzenie biznesu. Warto więc wybrać urządzenie, które oprócz spełnienia obowiązku, stanie się pomocnym narzędziem podczas pracy. Jaką więc kasę powinieneś wybrać do warsztatu? Jakie cechy i funkcje powinna posiadać? 

  • Możliwość zabezpieczenia - etui, pokrowiec

Smary, oleje i inne specyfiki to codzienność w warsztacie mechanicznym, dlatego też możliwość zabezpieczenia kasy jest niezwykle ważna. Etui i pokrowce to akcesoria, które chronią kasę przed możliwościami jej zabrudzenia czy nawet zalania. Lata naszego doświadczenia w branży, a także praktyka klientów pokazują, że do środowiska narażonego na zanieczyszczenia, warto zdecydować się na kasę z klawiaturą sylikonową, ponieważ jest dużo bardziej odporniejsza.

  • Personalizacja 

To opcja, która odpowiada za wygodę i oszczędność czasu. Dzięki personalizacji urządzenia, przedsiębiorca ma możliwość dowolnego przypisania funkcji do każdego z pól. Dzięki temu dodawanie do rachunku najpopularniejszych usług, takich jak wymiana opon czy przegląd to jedno kliknięcie, które pozwala na uniknięcie zagubienia się w menu.

  • Gabaryty 

W warsztacie mechanicznym trudno o miejsce, gdzie w zasięgu wzroku nie znajdziesz klucza czy śrubokrętu, wygospodarowanie przestrzeni na dużą kasę fiskalną, okazałoby się więc niemałym wyzwaniem. Warto więc podczas wyboru urządzenia zdecydować się na urządzenie niewielkie, a także takie, które działać będzie bez stałego podłączenia do prądu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy wyborze kasy fiskalnej - serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami! Pomożemy Ci w wyborze urządzenia idealnie nadającego się do Twoich potrzeb i wymagań.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl