Promocje
Produkt dnia
Producenci
Ostatnio oglądane
Opcje przeglądania
Przegląd urządzeń fiskalnych

Regularne okresowe przeglądy techniczne urządzeń fiskalnych to nie tylko Twój przywilej, ale też obowiązek. Stąd tak ważne jest byś wiedział jak często i w jaki sposób dokonywać przeglądów.

Kiedy?
Zgodnie z § 33 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie urządzeń fiskalnych, takie urządzenie należy oddawać do przeglądu technicznego nie rzadziej niż co 2 lata. Oczywiście jeśli masz taką potrzebę, możesz robić to częściej.

Termin pierwszego przeglądu należy liczyć od dnia fiskalizacji. Czyli jeśli np. fiskalizacja Twojej kasy miała miejsce np. 20 lutego 2017 r., pierwszy przegląd musi być wykonany najpóźniej 20 lutego 2017 r. Jeśli ostatni dzień terminu wypada w dzień wolny od pracy lub w sobotę, obowiązuje pierwszy dzień roboczy po tym dniu.

Pamiętaj!
W czasie przeglądu musisz mieć ze sobą książkę serwisową - bez niej nie będzie można wykonać przeglądu urządzenia fiskalnego, ponieważ każda interwencja serwisowa musi być udokumentowana.

Co grozi za niewykonanie przeglądu kasy fiskalnej?
Dokonywanie przeglądów technicznych regularnie w tych terminach jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na potrzebę bezawaryjnej pracy kasy. Jeśli skorzystałeś z ulgi na zakup kasy fiskalnej, a w ciągu 3 lat spóźnisz się choćby raz z przeglądem, będziesz musiał zwrócić całą uzyskaną kwotę. Ponadto brak wykonanego, terminowego przeglądu traktowane jest jako nieprawidłowe prowadzenie księgi - zgodnie z artykułem 61 § 3 k.k.s. możliwe jest nałożenie kary grzywny za wykroczenie skarbowe.

Jeżeli obowiązkowy jest przegląd 2-letni dlaczego oferujemy przeglądy 1-roczne?
Przegląd techniczny wykonywany co roku jest tańszy (udzielamy specjalnej promocji i wpływa na przedłużenie żywotności kasy fiskalnej. Ponadto Posnet uzależnia przedłużenie gwarancji na dane urządzenie fiskalne od rocznych przeglądów technicznych.

Kto musi pamiętać o przeglądzie - Ty czy serwis?
Pilnowanie upływu terminu obowiązkowego przeglądu jest Twoim obowiązkiem. Jeśli więc chcesz uniknąć problemów z urzędem, rzetelnie pilnuj terminów.

Pamiętaj, że przeglądu technicznego nie wykonujesz sam - robi to serwisant, którego wybrałeś przy fiskalizacji. Stąd tak ważne jest byś dobrze się zastanowił zanim podejmiesz decyzje o zakupie urządzenia fiskalnego od danego dostawcy. Czasami warto wziąć pod uwagę inne kryteria niż najniższa cena kas i usług serwisowych na rynku. Jeśli ważne jest dla Ciebie nastawienie serwisanta i jego szybka reakcje na Twoje wezwanie wybierz Eksperta. Chcąc uniknąć problemów, jakie mogą wynikać dla Ciebie w związku z przegapieniem przeglądu kas, staramy się telefonicznie przypominać o zbliżającym się terminie przeglądu ;)

Chcesz umówić się na przegląd swojej kasy? Skontaktuj się z nami.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl