Zakończenie używania kas fiskalnych czyli jak wyrejestrować kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną

Likwidacja firmy lub jej oddziału wiąże się zazwyczaj z brakiem dalszej potrzeby używania kasy fiskalnej. Wszelkich formalnych obowiązków związanych z użytkowaniem urządzeniami fiskalnymi należy dopełnić nie tylko gdy działalność przestaje istnieć, ale także w sytuacji, w której zmienia się NIP np. ze względu na przekształcenie się jednoosobowej spółki w spółkę z o.o. Co więc zrobić z pozostałymi po naszej działalności urządzeniami fiskalnymi? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyczek

Branża kosmetyczna i fryzjerska to dwie z tych, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ewidencjonowanie sprzedaży muszą rozpocząć się już od pierwszej świadczonej usługi. Nie mogą więc być zwolnione z posiadania urządzenia fiskalnego, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tys. Dlatego też niezależnie od tego, cz przyjmujesz klientów w domu, wynajmujesz stanowisko w salonie czy też prowadzisz własną działalność kosmetyczną lub fryzjerską - musisz posiadać kasę!

 

czytaj więcej »
Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Zmiany prawne, nieważne czego dotyczą, z zasady powodują wśród nas pewien chaos i dezinformację. Nowelizacja ustawy o VAT oprócz nowych przepisów, dotyczących posiadania i korzystania z kas fiskalnych, w tym wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, zmieniała także zasady, które umożliwiały podatnikowi ubieganie się o ulgę z tytułu zakupu nowej kasy. Jakie warunki należy spełnić i jak ubiegać się o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Utrata książki serwisowej kasy fiskalnej

Utrata czy zniszczenie dokumentu to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu. Należy jednak pamiętać, że jednym z obowiązków właściciela kasy rejestrującej jest przechowywanie książki serwisowej w miejscu jej użytkowania. Jak zachować się więc w momencie zgubienia lub zniszczenia książki?

czytaj więcej »
Kasoterminal Pospay już w sprzedaży!

Rewolucja w transakcjach bezgotówkowych! Czy wiesz, że umożliwienie Twoim klientom płatnością kartą może według raportu Visa Europe zwiększyć Twoje obroty nawet o 20%? Obecnie terminal płatniczy jest niezastąpionym elementem niemal każdego biznesu. A teraz możesz zakupić terminal płatniczy, który będzie od razu funkcjonował jako kasa oraz drukarka fiskalna.

 

czytaj więcej »
Obowiązek posiadania kasy fiskalnej - przepisy

Obowiązek posiadania i stosowania kasy fiskalnej wynika z przepisów zapisanych w ustawie o VAT. Podatnicy, którzy dokonują sprzedaży produktów lub usług, na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. W poszczególnych rozporządzeniach znalazły się m.in. przepisy dotyczące zwolnień z kas fiskalnych, regulacje określające terminy i obowiązki użytkownika kasy, warunki dokonania odliczenia ulgi na zakup kasy, czy wymagania techniczne dla urządzeń fiskalnych.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla lekarzy

Obowiązujące w Polsce przepisy oraz ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r., mówią o tym, że każdy przedsiębiorca, który świadczy usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej – w tym także lekarz - ma obowiązek ewidencji i rejestracji transakcji przy użyciu kasy fiskalnej. Zwolnieni  z tego obowiązku są jedynie lekarze, którzy usługi medyczne świadczą na odległość (np. udzielając porad poprzez internet lub telefon). Rozporządzenie daje prawo do zwolnienia z posiadania kasy, także wtedy gdy usługi medyczne (w tym masaż) są przeprowadzane osobiście, ale przez osoby niewidome, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna - czym się kierować przy jej wyborze?

Kiedy przedsiębiorca staje przed wyborem kasy fiskalnej, ważne jest aby dopasował ją do swojej branży, charakteru działalności oraz zindywidualizowanych potrzeb. Nie warto kierować się ceną czy wyglądem - często okazuje się, że kasy wybierane na tej podstawie nie spełniają oczekiwań klientów i narażają ich na dodatkowe koszty. Jednym z podstawowych pytań, które przedsiębiorca powinien sobie zadać jest to, czy kasa fiskalna będzie wykorzystywana będzie tylko stacjonarnie czy będzie też potrzebna przy sprzedaży mobilnej.

czytaj więcej »
Oficjalna premiera kasoterminala Posnet Pospay

Kasoterminal Posnet Pospay doczekał się swojej hucznej premiery podczas konferencji prasowej organizowanej wspólnie z eService! To wyjątkowe i pierwsze na rynku mobilne urządzenie, które łączy w sobie funkcje kasy,drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Koniec z osobnymi urządzeniami teraz masz wszystko pod ręką, w jednym wygodnym urządzeniu. 

czytaj więcej »
Posnet Thermal XL2 już w sprzedaży

Po 20 latach niesłabnącego zainteresowania popularną drukarką fiskalną producenta Posnet nadszedł czas na premierę nowej odsłony! Posnet Thermal XL2 to najmniejsza, stacjonarna drukarka fiskalna na naszym rynku. Niech Was nie zmyli jednak jej wielkość. Funkcjonalnościami nie ustępuję swoim konkurentkom!

Więcej informacji technicznych tutaj. 

 

Zmieniamy się dla Ciebie

Podążając za najnowszymi trendami podjęliśmy decyzję o zastąpieniu swojej dotychczasowej strony internetowej ekspertkasyfiskalne.pl nowoczesnym sklepem internetowym.

czytaj więcej »
Kończymy z papierkową robotą

Informujemy, że Posnet Polska SA podjął decyzję o nie kontynuowaniu produkcji as fiskalnych z kopią papierową. Tym samym wchodzimy całkowicie do e-ligi i przestajemy produkować kasy Mobile EU oraz Bingo EU.  W ofercie Posnet dostępne są ostatnie egzemplarze tych modeli. 

Trio - drukarka nowych możliwości

Pierwsze egzemplarze niezwykle eleganckiej i funkcjonalnej drukarki Trio już dostępne.

Drukarka Trio daje nowe możliwości w przystępnej cenie, dzięki którym możesz stworzyć swój nowoczesny i kompaktowy system POS. Idealnie nadaje się również do branży gastronomicznej.Jest pierwszą drukarką fiskalną, która po zamocowaniu tabletu daje możliwość stworzenia nowoczesnego i kompaktowego systemu POS. Wzbogacona o funkcje biletowe jest też doskonałym rozwiązaniem do stacjonarnej sprzedaży biletów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl