Kasy online dla pensjonatów, hosteli i innych obiektów noclegowych

1 stycznia 2021 roku to graniczna data. Właśnie od tego dnia w niektórych sektorach działalności gospodarczej nie będzie już możliwości korzystania z kas fiskalnych z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii, a ich miejsce w całości zajmą kasy fiskalne online. W gronie tych branż jest między innymi szeroko pojęte hotelarstwo, czyli usługi, związane z krótkotrwałym zakwaterowaniem.

 

czytaj więcej »
Wsparcie dla biznesu: urządzenia do transakcji bezgotówkowych

W ostatnim czasie rozpoczęliśmy cykl artykułów, w którym poruszyliśmy kwestię zastosowania urządzeń fiskalnych w branży e-commerce. Pisaliśmy już o czytnikach kodów kreskowych oraz drukarkach fiskalnych, dziś natomiast chcielibyśmy zaprosić do materiału, w którym poświęcimy więcej uwagi urządzeniom do obsługi płatności bezgotówkowych. Zainteresowani? Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 2]

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy cykl artykułów, dotyczących przydatności urządzeń fiskalnych w branży e-commerce czyli przy sprzedaży internetowej. W pierwszej części przybliżyliśmy naszym odbiorcom zagadnienie związane z czytnikami kodów kreskowych, dziś chcielibyśmy opowiedzieć o drukarkach fiskalnych. Jesteś właścicielem sklepu internetowego i szukasz wsparcia w urządzeniach fiskalnych? A może dopiero się nad tym zastanawiasz i przydałaby Ci się solidna porcja wiedzy? W obu przypadkach, ten artykuł został napisany właśnie z myślą o Tobie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 1]

Nie wszyscy wiedzą, jak duże znaczenie dla internetowego biznesu mają w obecnych czasach urządzenia fiskalne. Wspomagają codzienne funkcjonowanie sklepów online, dają narzędzia do pracy i przede wszystkim znacząco automatyzują wykonywanie kolejnych procesów. Masz sklep internetowy i borykasz się z ręcznym, czasochłonnym liczeniem swoich stanów magazynowych? A może sprzedajesz zarówno online, jak i podczas targów / kiermaszów i potem tracisz mnóstwo czasu na ponowne przeliczania stanów magazynowych i aktualizację oferty w sklepie internetowym? Jeśli tak nasz nowy cykl poradników jest dla ciebie! 

czytaj więcej »
Właściwa nazwa towaru na paragonie fiskalnym – dlaczego to takie ważne?

Temat, który omówimy w dzisiejszym artykule, jest wyjątkowo istotny, ponieważ bardzo często stanowi przedmiot sporu między podatnikiem oraz organem podatkowym. Dowiesz się z niego m.in.: 

  • Co powinien zawierać paragon fiskalny?
  • Dlaczego nie powinno się uogólniać nazw towarów na paragonie? 
  • Kiedy organy skarbowe mogą kwestionować nazw towarów na paragonie fiskalnym?
  • Jak skutecznie unikać problemów związanych z błędnymi nazwami na paragonie?
czytaj więcej »
Ulga w branży gastronomicznej – co z kasami sezonowymi?

Trwające obecnie wakacje to doskonały moment, aby pochylić się nieco nad tematem sezonowości kas fiskalnych. Przybliżymy zatem nieco tę kwestię, a także tłumaczymy, jak ta sezonowość może wpłynąć na uzyskanie ulgi, która przysługuje z tytułu wymiany urządzenia na kasę fiskalną online. Serdecznie zachęcamy do lektury.

czytaj więcej »
Kiedy kasy online? Podsumowujemy zmiany

W kalendarzu mamy już lipiec, a to oznacza, że właśnie w tym miesiącu przedstawiciele kolejnych branż powinni obligatoryjnie zacząć stosować kasy fiskalne online. Światowa pandemia przyzwyczaiła nas już jednak do tego, że regularnie wywraca wiele aspektów życia do góry nogami i wymusza wprowadzanie zmian, które nie były częścią wcześniejszego planu. I dokładnie z taką sytuacją mamy do czynienia także w tym przypadku, ponieważ wspomniane terminy zostały przesunięte o sześć miesięcy.

czytaj więcej »
Serwis kas fiskalnych w Szczecinie

Rzetelne dbanie o kasy fiskalne stanowi jeden z podstawowych obowiązków ich właścicieli. Jak często należy dokonywać tego rodzaju przeglądów? Jakie kary grożą za ich nieterminowe wykonanie? Co wyróżnia solidnych serwisantów i do kogo warto się zgłosić po pomoc? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, odnajdziecie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

 

czytaj więcej »
Posnet Pospay Online – krok w kierunku przyszłości

Żyjemy obecnie w czasach, gdy bezgotówkowe płatności stały się czymś zupełnie naturalnym. Okres pandemii znacząco zmienił nasz model codziennego funkcjonowania i sprawił, że słowo bezpieczeństwo zaczęło być  regularnie odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Dziś prezentujemy więc urządzenie, które jest swego rodzaju odpowiedzią na wymagania aktualnej rzeczywistości. Czym jest Posnet Pospay Online i dlaczego jego popularność rośnie w zawrotnym tempie? Już tłumaczymy.

czytaj więcej »
Konsumpcja w świecie online

Pandemia, związana z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2, wywiera wyraźny wpływ na wiele aspektów naszego codziennego życia. Zmiany te w naturalny sposób dotknęły także gospodarkę oraz handel, a miliony przedsiębiorców niemal z dnia na dzień zostały pozbawione możliwości sprzedaży towarów w tradycyjnej formie. Wyjątkowe okoliczności sprawiły, że błyskawicznie zaczęto szukać alternatywnej przestrzeni do prowadzenia działalności handlowej. Tym miejscem okazał się oczywiście internet.

czytaj więcej »
Tajemnice kas fiskalnych, czyli czego mogłeś o nich nie wiedzieć

Z kasami fiskalnymi na naszym krajowym rynku mamy do czynienia od pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Przez niemal 3 dekady urządzenia te oczywiście ewoluowały, a kolejne modele do dziś zaskakują nas nowymi, funkcjonalnymi usprawnieniami. Wśród nich są też takie, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. W jaki sposób w takim razie możemy sobie nieco uprościć życie i z których mniej popularnych udogodnień warto skorzystać? Już tłumaczymy.

czytaj więcej »
Ewidencja pomyłek na paragonach

Nie bez przyczyny istnieje popularne powiedzenie, że mylić się to rzecz ludzka. Pomyłki zdarzają się w zasadzie we wszystkich dziedzinach naszego życia, więc sprzedaż przy użyciu urządzeń fiskalnych także nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Co zrobić, gdy popełnimy przypadkowy błąd i na paragonie pojawią się nieprawdziwe dane? Już tłumaczymy.

czytaj więcej »
Długo wyczekiwany kasoterminal Pospay wreszcie w wersji Online

Fiskalny terminal płatniczy Posnet Pospay to pierwsze na rynku połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Teraz dostępny również w wersji online dzięki czemu spełnia wymogi techniczne wprowadzone przez ustawodawcę od 1 maja 2019 r. – przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas.

czytaj więcej »
Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Zmiany prawne, nieważne czego dotyczą, z zasady powodują wśród nas pewien chaos i dezinformację. Nowelizacja ustawy o VAT oprócz nowych przepisów, dotyczących posiadania i korzystania z kas fiskalnych, w tym wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, zmieniała także zasady, które umożliwiały podatnikowi ubieganie się o ulgę z tytułu zakupu nowej kasy. Jakie warunki należy spełnić i jak ubiegać się o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyczek

Branża kosmetyczna i fryzjerska to dwie z tych, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ewidencjonowanie sprzedaży muszą rozpocząć się już od pierwszej świadczonej usługi. Nie mogą więc być zwolnione z posiadania urządzenia fiskalnego, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tys. Dlatego też niezależnie od tego, cz przyjmujesz klientów w domu, wynajmujesz stanowisko w salonie czy też prowadzisz własną działalność kosmetyczną lub fryzjerską - musisz posiadać kasę!

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl