Jak często wykonywać serwis kasy fiskalnej?

Posiadacze kas fiskalnych zobowiązują się do przestrzegania kilku podstawowych obowiązków. Wśród nich niemal najważniejszym warunkiem, zapewniającym o sprawności sprzętu, jest regularny serwis kasy fiskalnej. W przypadku jego pominięcia właścicielowi może grozić kara. Warto więc pamiętać, kiedy należy przeprowadzać serwis kas fiskalnych.

czytaj więcej »
kasy fiskalne online dla lekarzy

Branża medyczna to ta, o której na przestrzeni minionego roku było zdecydowanie najgłośniej. Służba zdrowia od kilkunastu miesięcy dzień w dzień walczy z pandemią COVID-19 i skupia niemal całe swoje siły właśnie na tym konkretnym celu. W takich warunkach trudno pamiętać o wszystkim, między innymi o konieczności wymiany dotychczasowej kasy fiskalnej na kasę fiskalną online. Termin graniczny tego obowiązku upływa jednak ostatniego dnia czerwca, więc na wszelki wypadek spieszymy ze stosownym przypomnieniem.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne dla branży fitness

Nie da się ukryć, że branża fitness przechodzi obecnie bardzo ciężki okres. Trwająca już od ponad roku pandemia w zasadzie całkowicie storpedowała jej działanie, a siłownie oraz kluby fitness przez zdecydowaną większość tego czasu były zobligowane do zaprzestania funkcjonowania. Trudna sytuacja w branży nie wpłynęła jednak na zmiany, mające na celu wprowadzenie obowiązku korzystania z kas fiskalnych online. Te mają wejść w życie już niebawem, bo 1 lipca 2021 roku.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek

Obowiązek posiadania kas fiskalnych online stopniowo obejmuje przedstawicieli kolejnych branż. Wraz z początkiem bieżącego roku wszedł on w życie w hotelarstwie oraz gastronomii, a na starcie kolejnego półrocza zacznie obowiązywać między innymi w branży beauty. W jaki sposób na zmianę przepisów powinni przygotować się fryzjerzy czy kosmetyczki? Jakie funkcje musi spełniać idealne urządzenie i na które z nich warto się ostatecznie zdecydować? 

 

czytaj więcej »
Kasy fiskalne online dla prawników

Wraz z początkiem roku, przedstawiciele kolejnych branż zostali zobligowani do wymiany dotychczasowych kas fiskalnych na urządzenia fiskalne online. Zmiany te dotknęły wówczas między innymi firmy związane z hotelarstwem, czy gastronomią. W perspektywie kilku miesięcy (od 1 lipca 2021 roku) przepisy te zaczną obejmować kolejne grupy zawodowe. Jedną z nich są właśnie prawnicy.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne i drukarki dla e-commerce

Światowa pandemia COVID-19 wywołała wiele skutków, które diametralnie wpłynęły na nasze życie codzienne. Jednym z nich było zdecydowane przyspieszenie migracji biznesu do świata online. W ostatnich miesiącach stało się bowiem jasne, że odejście od tradycyjnej formy sprzedaży i przeniesienie jej do sieci może być dla wielu firm jedyną szansą na przetrwanie.

czytaj więcej »
Eksperta krok w Nowy Rok. Wyzwania w 2021.

Rok 2020 przeszedł już do historii. Był zupełnie inny od poprzednich. Światowa pandemia odcisnęła wyraźne piętno na wielu branżach i znacząco wpłynęła na codzienne funkcjonowanie każdego z nas. Teraz, pełni wiary i nadziei, że wszystko wróci niebawem do normy, pewnym krokiem wchodzimy w rok 2021 i deklarujemy gotowość na wyzwania, które przyniesie.

czytaj więcej »
Podsumowanie roku 2020. TOP 3 naszych urządzeń fiskalnych

Końcówka każdego roku to doskonały moment na podsumowania. Dziś planujemy zająć się właśnie tym i dlatego opowiemy Wam o urządzeniach fiskalnych, które na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy cieszyły się największą popularnością wśród naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z TOP 3 Eksperta w roku 2020!

 

czytaj więcej »
Więcej zainteresowania niż miejsc. Za nami konferencja „Nowoczesne Biuro Księgowe”.

I edycja konferencji „Nowoczesne Biuro Księgowe” za nami. 11 września 2019 pod patronatem Stowarzyszenia dla Księgowych zorganizowaliśmy spotkanie dedykowane dla wszystkich biur księgowych otwartych na konfrontację swojej wiedzy z najnowszymi trendami branżowymi i zmianami w przepisach, które dotyczą bezpośrednio klientów biur. To pierwsza tego typu konferencja w Szczecinie, która od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

czytaj więcej »
Wsparcie dla biznesu: urządzenia do transakcji bezgotówkowych

W ostatnim czasie rozpoczęliśmy cykl artykułów, w którym poruszyliśmy kwestię zastosowania urządzeń fiskalnych w branży e-commerce. Pisaliśmy już o czytnikach kodów kreskowych oraz drukarkach fiskalnych, dziś natomiast chcielibyśmy zaprosić do materiału, w którym poświęcimy więcej uwagi urządzeniom do obsługi płatności bezgotówkowych. Zainteresowani? Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 2]

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy cykl artykułów, dotyczących przydatności urządzeń fiskalnych w branży e-commerce czyli przy sprzedaży internetowej. W pierwszej części przybliżyliśmy naszym odbiorcom zagadnienie związane z czytnikami kodów kreskowych, dziś chcielibyśmy opowiedzieć o drukarkach fiskalnych. Jesteś właścicielem sklepu internetowego i szukasz wsparcia w urządzeniach fiskalnych? A może dopiero się nad tym zastanawiasz i przydałaby Ci się solidna porcja wiedzy? W obu przypadkach, ten artykuł został napisany właśnie z myślą o Tobie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

czytaj więcej »
Centralne Repozytorium Kas - czym jest?

Zgodnie z wchodzącymi w życie nowymi przepisami dotyczącymi kas online do życia powołane zostało tzw. CRK (Centralne Repozytorium Kas). Czym jest system, jak działa oraz jakie są obowiązki podatnika z nim związane? Tego wszystkiego dowiedziesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Wystawianie faktury do paragonu: kiedy można odmówić?

Początek roku 2020 przyniesie sporo zmian. Jedna z nich dotyczy kwestii wystawiania faktur do paragonów. W jakich okolicznościach można odmówić klientowi, który zwraca się z takim żądaniem? Co dzieje się w sytuacji, gdy kupujący zgubił paragon lub uległ on zniszczeniu? Jakie zmiany wejdą w życie już 1 stycznia? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj więcej »
Kiedy kasy online? Podsumowujemy zmiany

W kalendarzu mamy już lipiec, a to oznacza, że właśnie w tym miesiącu przedstawiciele kolejnych branż powinni obligatoryjnie zacząć stosować kasy fiskalne online. Światowa pandemia przyzwyczaiła nas już jednak do tego, że regularnie wywraca wiele aspektów życia do góry nogami i wymusza wprowadzanie zmian, które nie były częścią wcześniejszego planu. I dokładnie z taką sytuacją mamy do czynienia także w tym przypadku, ponieważ wspomniane terminy zostały przesunięte o sześć miesięcy.

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 1]

Nie wszyscy wiedzą, jak duże znaczenie dla internetowego biznesu mają w obecnych czasach urządzenia fiskalne. Wspomagają codzienne funkcjonowanie sklepów online, dają narzędzia do pracy i przede wszystkim znacząco automatyzują wykonywanie kolejnych procesów. Masz sklep internetowy i borykasz się z ręcznym, czasochłonnym liczeniem swoich stanów magazynowych? A może sprzedajesz zarówno online, jak i podczas targów / kiermaszów i potem tracisz mnóstwo czasu na ponowne przeliczania stanów magazynowych i aktualizację oferty w sklepie internetowym? Jeśli tak nasz nowy cykl poradników jest dla ciebie! 

czytaj więcej »
Bingo Max online. Legenda w nowym wydaniu

Nowy rok nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim w życie wejdą przepisy, dotyczące obowiązku korzystania z kas fiskalnych online. Zmiany te, które zaczną obowiązywać właśnie od 1 stycznia 2021 roku, dotkną między innymi gastronomię i hotelarstwo. Myślicie, że mamy w swojej ofercie urządzenie, które może rozwiązać problem wielu przedsiębiorców z tych branż? Bingo! A konkretnie Bingo Max Online.

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl