Opcje przeglądania
Kasa fiskalna w firmie budowlanej. Jaką wybrać?

Przedsiębiorca, który sprzedaje towary i usługi osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym, musi korzystać z urządzenia fiskalnego do rejestrowania obrotu i kwoty podatku należnego. Czy przedsiębiorca prowadzący działalność budowlaną również jest zobowiązany do posiadania kasy rejestrującej?

czytaj więcej »
Jakie zalety mają kasoterminale?

Współczesne firmy muszą nie tylko oferować dobre produkty lub usługi, ale także być elastyczne, mobilne i dostarczać nowe udogodnienia dla klientów i konsumentów. Wymagania te są stawiane przez dużą konkurencyjność, dynamiczny rozwój branży oraz zmieniające się oczekiwania klientów. W odpowiedzi na to na rynku pojawiły się kasoterminale.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne – zmiany w 2023 roku

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup kasy rejestrującej. Zgodnie z art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług – rejestrować sprzedaż muszą przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Jednak, jak wszędzie, obowiązują wyjątki.

czytaj więcej »
Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego przedłużony

Obecna sytuacja gospodarcza pokazała nam, jak trudne może być prowadzenie biznesu. Kryzys rozpoczął się już w 2020 roku, kiedy pandemia stopniowo zamrażała rynek gospodarczy i trwa on do dziś, aktualnie w postaci wysokiego poziomu inflacji. Choć obostrzenia sanitarne zostały zniesione, wciąż zmagamy się z trudną sytuacją głównie małych oraz średnich firm. Dlatego też Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego zostaje wydłużony do 12 miesięcy okresu finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne. Ta decyzja obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku.

czytaj więcej »
Czym różni się kasa fiskalna od drukarki fiskalnej?

Przedsiębiorca, który obsługuje klientów detalicznych, musi prowadzić ewidencję sprzedaży. Już na samym początku prowadzenia działalności, pojawia się pytanie: „jakie urządzenie fiskalne będzie odpowiednie dla mojego przedsiębiorstwa?” W tym artykule wyjaśnimy, kiedy powinieneś zdecydować się na tradycyjną kasę fiskalną, a kiedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki.

czytaj więcej »
Wirtualne kasy fiskalne - dla kogo one są?

Technologia wciąż idzie do przodu, a wraz z nią nadchodzą zmiany oraz wiele możliwości. Jak już wiemy, posiadanie kasy rejestrującej, która służy do ewidencjonowania sprzedaży, jest niezbędne dla wielu przedsiębiorców, którzy sprzedają towary i usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom ryczałtowym. Od 1 czerwca 2020 roku możliwe jest tworzenie wirtualnych kas fiskalnych. Czym one właściwie są?

czytaj więcej »
Czy posiadanie kasy rezerwowej jest obowiązkowe?

Zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, „podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących”. Może się zdarzyć, że kasa fiskalna ulegnie awarii, wówczas do ponownego jej uruchomienia, bądź ewentualnego naprawienia, firma może sporo stracić, bowiem każda transakcja musi przebiegać prawidłowo, a za niewydanie paragonu fiskalnego klientowi, przedsiębiorca może zostać ukarany.

czytaj więcej »
Który program do gastronomii wybrać?

Aby lokal gastronomiczny mógł dobrze prosperować, niezbędna jest sprawna obsługa klienta oraz precyzyjne rozliczanie sprzedaży i magazynu. Na rynku istnieje wiele dedykowanych oprogramowań gastronomicznych, które mają ułatwić prowadzenie lokalu, bez względu na jego różnorodność i specyfikę. Pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszy program, w oparciu o Twoje potrzeby.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne do pracy w trudnych warunkach

Prowadzenie biznesu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Jedną z pierwszych, a zarazem najważniejszych, jest podjęcie decyzji o zakupie kasy fiskalnej. Najpopularniejszym, bez wątpienia, wyborem jest tradycyjne urządzenie fiskalne, które jest idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju biznesu. W tym artykule dowiesz się, jakie kasy fiskalne będą najlepsze do pracy w trudnych warunkach.

czytaj więcej »
Po czym poznać kasę fiskalną wysokiej jakości?

Przedsiębiorcy sprzedający towary lub usługi na co dzień zmagają się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór kasy fiskalnej, to podstawa udanego biznesu. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w model, który posłuży na lata, bez żadnych obaw, że sprzęt ulegnie awarii bądź zniszczeniu.

czytaj więcej »
Kwota obrotu, a kasa fiskalna - kiedy musisz ją nabyć?

Jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do zakupienia kasy fiskalnej, jeśli przekroczysz limit określony w rozporządzeniu w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W takim wypadku, w ciągu 2 miesięcy, następujących po miesiącu, w którym doszło do przekroczenia kwoty, należy niezwłocznie zakupić kasę fiskalną.

czytaj więcej »
Terminal POS - dlaczego warto go mieć?

Technologia wciąż idzie do przodu, ułatwiając nam codzienne życie. Większość Polaków (bo aż 65%) korzysta z technologicznych udogodnień i jako formę płatności wybiera kartę płatniczą. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup terminali POS, które pozwalają na przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych i nic w tym dziwnego – to wygoda dla nich samych, ale także dla klienta.

czytaj więcej »
Najtańsza czy najdroższa kasa? Czym warto kierować się przy wyborze kasy fiskalnej?

Szczególnie w przypadku, gdy przedsiębiorca nigdy nie miał styczności z kasą fiskalną i rozpoczyna swoją działalność, w której jest wymagana – wybór odpowiedniego urządzenia może spędzać sen z powiek. Nie zawsze powinniśmy kierować się marką czy ceną, o czym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Choć z pewnością droższe urządzenie powinno zapewnić nam większe funkcjonalności, wygodę i możliwości. Pytanie jednak brzmi – czy tego potrzebujemy? Podpowiadamy!

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl