Opcje przeglądania
Który program do gastronomii wybrać?

Aby lokal gastronomiczny mógł dobrze prosperować, niezbędna jest sprawna obsługa klienta oraz precyzyjne rozliczanie sprzedaży i magazynu. Na rynku istnieje wiele dedykowanych oprogramowań gastronomicznych, które mają ułatwić prowadzenie lokalu, bez względu na jego różnorodność i specyfikę. Pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszy program, w oparciu o Twoje potrzeby.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne do pracy w trudnych warunkach

Prowadzenie biznesu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Jedną z pierwszych, a zarazem najważniejszych, jest podjęcie decyzji o zakupie kasy fiskalnej. Najpopularniejszym, bez wątpienia, wyborem jest tradycyjne urządzenie fiskalne, które jest idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju biznesu. W tym artykule dowiesz się, jakie kasy fiskalne będą najlepsze do pracy w trudnych warunkach.

czytaj więcej »
Po czym poznać kasę fiskalną wysokiej jakości?

Przedsiębiorcy sprzedający towary lub usługi na co dzień zmagają się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór kasy fiskalnej, to podstawa udanego biznesu. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w model, który posłuży na lata, bez żadnych obaw, że sprzęt ulegnie awarii bądź zniszczeniu.

czytaj więcej »
Kwota obrotu, a kasa fiskalna - kiedy musisz ją nabyć?

Jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do zakupienia kasy fiskalnej, jeśli przekroczysz limit określony w rozporządzeniu w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W takim wypadku, w ciągu 2 miesięcy, następujących po miesiącu, w którym doszło do przekroczenia kwoty, należy niezwłocznie zakupić kasę fiskalną.

czytaj więcej »
Terminal POS - dlaczego warto go mieć?

Technologia wciąż idzie do przodu, ułatwiając nam codzienne życie. Większość Polaków (bo aż 65%) korzysta z technologicznych udogodnień i jako formę płatności wybiera kartę płatniczą. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup terminali POS, które pozwalają na przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych i nic w tym dziwnego – to wygoda dla nich samych, ale także dla klienta.

czytaj więcej »
Czy kasa fiskalna jest obowiązkowa?

Kasa fiskalna – to jedno z pierwszych nasuwających się skojarzeń związanych z handlem. Nic dziwnego. Niemal każdy przedsiębiorca musi ewidencjonować sprzedaż - właśnie za pomocą urządzenia fiskalnego. Warto jednak wiedzieć, że obowiązek ten, nie dotyczy każdego. Z tego artykułu dowiesz się, kogo te przepisy nie obejmują!

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne a branża e-commerce - czy korzystać z kasy fiskalnej w sklepie internetowym?

Branża e-commerce i handel stacjonarny różnią się od siebie. Jednak mają także wiele cech podobnych. Sprzedawcy naziemni i internetowi mają ten sam cel – jak najwięcej sprzedać, a także dzielą wspólny obowiązek – ustawowo regulowane ewidencjonowanie przychodów ze sprzedaży. Jednak… Czy przy sprzedaży internetowej potrzebna jest kasa lub drukarka fiskalna, tak jak w handlu stacjonarnym? Jakie są aktualne wymogi wobec branży e-commerce? Sprawdź, czy prowadząc sklep internetowy, powinieneś korzystać z urządzenia fiskalnego!

czytaj więcej »
Najtańsza czy najdroższa kasa? Czym warto kierować się przy wyborze kasy fiskalnej?

Szczególnie w przypadku, gdy przedsiębiorca nigdy nie miał styczności z kasą fiskalną i rozpoczyna swoją działalność, w której jest wymagana – wybór odpowiedniego urządzenia może spędzać sen z powiek. Nie zawsze powinniśmy kierować się marką czy ceną, o czym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Choć z pewnością droższe urządzenie powinno zapewnić nam większe funkcjonalności, wygodę i możliwości. Pytanie jednak brzmi – czy tego potrzebujemy? Podpowiadamy!

czytaj więcej »
Zwrot VAT za zakup kasy fiskalnej

Zwrot podatku za zakup kasy fiskalnej jest szczególnie pomocny dla przedsiębiorców i właścicieli, którym zależy na dobrych inwestycjach i mądrym oszczędzaniu. Znając obowiązujące prawa, możesz skorzystać ze zwrotu kosztów za kasę zakupioną w określonym terminie!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna - kto i kiedy ma obowiązek jej posiadania?

Coraz częściej kasa fiskalna to konieczność bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa. Transakcje, które powinny być ewidencjonowane z ich wykorzystaniem, z każdym miesiącem obejmują coraz więcej branż. Prowadząc swoją działalność, warto wiedzieć, kto powinien mieć kasę fiskalną i od kiedy ten obowiązek obowiązuje.

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl