Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek

Obowiązek posiadania kas fiskalnych online stopniowo obejmuje przedstawicieli kolejnych branż. Wraz z początkiem bieżącego roku wszedł on w życie w hotelarstwie oraz gastronomii, a na starcie kolejnego półrocza zacznie obowiązywać między innymi w branży beauty. W jaki sposób na zmianę przepisów powinni przygotować się fryzjerzy czy kosmetyczki? Jakie funkcje musi spełniać idealne urządzenie i na które z nich warto się ostatecznie zdecydować? 

 

czytaj więcej »
Kasy fiskalne online dla prawników

Wraz z początkiem roku, przedstawiciele kolejnych branż zostali zobligowani do wymiany dotychczasowych kas fiskalnych na urządzenia fiskalne online. Zmiany te dotknęły wówczas między innymi firmy związane z hotelarstwem, czy gastronomią. W perspektywie kilku miesięcy (od 1 lipca 2021 roku) przepisy te zaczną obejmować kolejne grupy zawodowe. Jedną z nich są właśnie prawnicy.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne i drukarki dla e-commerce

Światowa pandemia COVID-19 wywołała wiele skutków, które diametralnie wpłynęły na nasze życie codzienne. Jednym z nich było zdecydowane przyspieszenie migracji biznesu do świata online. W ostatnich miesiącach stało się bowiem jasne, że odejście od tradycyjnej formy sprzedaży i przeniesienie jej do sieci może być dla wielu firm jedyną szansą na przetrwanie.

czytaj więcej »
Eksperta krok w Nowy Rok. Wyzwania w 2021.

Rok 2020 przeszedł już do historii. Był zupełnie inny od poprzednich. Światowa pandemia odcisnęła wyraźne piętno na wielu branżach i znacząco wpłynęła na codzienne funkcjonowanie każdego z nas. Teraz, pełni wiary i nadziei, że wszystko wróci niebawem do normy, pewnym krokiem wchodzimy w rok 2021 i deklarujemy gotowość na wyzwania, które przyniesie.

czytaj więcej »
Podsumowanie roku 2020. TOP 3 naszych urządzeń fiskalnych

Końcówka każdego roku to doskonały moment na podsumowania. Dziś planujemy zająć się właśnie tym i dlatego opowiemy Wam o urządzeniach fiskalnych, które na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy cieszyły się największą popularnością wśród naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z TOP 3 Eksperta w roku 2020!

 

czytaj więcej »
Więcej zainteresowania niż miejsc. Za nami konferencja „Nowoczesne Biuro Księgowe”.

I edycja konferencji „Nowoczesne Biuro Księgowe” za nami. 11 września 2019 pod patronatem Stowarzyszenia dla Księgowych zorganizowaliśmy spotkanie dedykowane dla wszystkich biur księgowych otwartych na konfrontację swojej wiedzy z najnowszymi trendami branżowymi i zmianami w przepisach, które dotyczą bezpośrednio klientów biur. To pierwsza tego typu konferencja w Szczecinie, która od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

czytaj więcej »
Wsparcie dla biznesu: urządzenia do transakcji bezgotówkowych

W ostatnim czasie rozpoczęliśmy cykl artykułów, w którym poruszyliśmy kwestię zastosowania urządzeń fiskalnych w branży e-commerce. Pisaliśmy już o czytnikach kodów kreskowych oraz drukarkach fiskalnych, dziś natomiast chcielibyśmy zaprosić do materiału, w którym poświęcimy więcej uwagi urządzeniom do obsługi płatności bezgotówkowych. Zainteresowani? Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 2]

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy cykl artykułów, dotyczących przydatności urządzeń fiskalnych w branży e-commerce czyli przy sprzedaży internetowej. W pierwszej części przybliżyliśmy naszym odbiorcom zagadnienie związane z czytnikami kodów kreskowych, dziś chcielibyśmy opowiedzieć o drukarkach fiskalnych. Jesteś właścicielem sklepu internetowego i szukasz wsparcia w urządzeniach fiskalnych? A może dopiero się nad tym zastanawiasz i przydałaby Ci się solidna porcja wiedzy? W obu przypadkach, ten artykuł został napisany właśnie z myślą o Tobie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

czytaj więcej »
Urządzenia fiskalne – wsparcie dla biznesu online [część 1]

Nie wszyscy wiedzą, jak duże znaczenie dla internetowego biznesu mają w obecnych czasach urządzenia fiskalne. Wspomagają codzienne funkcjonowanie sklepów online, dają narzędzia do pracy i przede wszystkim znacząco automatyzują wykonywanie kolejnych procesów. Masz sklep internetowy i borykasz się z ręcznym, czasochłonnym liczeniem swoich stanów magazynowych? A może sprzedajesz zarówno online, jak i podczas targów / kiermaszów i potem tracisz mnóstwo czasu na ponowne przeliczania stanów magazynowych i aktualizację oferty w sklepie internetowym? Jeśli tak nasz nowy cykl poradników jest dla ciebie! 

czytaj więcej »
Serwis kas fiskalnych w Szczecinie

Rzetelne dbanie o kasy fiskalne stanowi jeden z podstawowych obowiązków ich właścicieli. Jak często należy dokonywać tego rodzaju przeglądów? Jakie kary grożą za ich nieterminowe wykonanie? Co wyróżnia solidnych serwisantów i do kogo warto się zgłosić po pomoc? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, odnajdziecie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

 

czytaj więcej »
Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Zmiany prawne, nieważne czego dotyczą, z zasady powodują wśród nas pewien chaos i dezinformację. Nowelizacja ustawy o VAT oprócz nowych przepisów, dotyczących posiadania i korzystania z kas fiskalnych, w tym wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, zmieniała także zasady, które umożliwiały podatnikowi ubieganie się o ulgę z tytułu zakupu nowej kasy. Jakie warunki należy spełnić i jak ubiegać się o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Sezonowość, a kasa fiskalna

Wakacje to świetny moment, aby poruszyć temat obowiązku posiadania kasy fiskalnej podczas prowadzenia działalności sezonowej. Termin ten jednak nie wiąże się jedynie z miesiącami letnimi, działalność sezonowa to taka, która prowadzona jest tylko w określonych okresach w trakcie roku, oprócz sprzedaży gofrów w wakacje, może to być także np. wypożyczalnia nart czy łyżew - czynna tylko zimą.

czytaj więcej »
Właściwa nazwa towaru na paragonie fiskalnym – dlaczego to takie ważne?

Temat, który omówimy w dzisiejszym artykule, jest wyjątkowo istotny, ponieważ bardzo często stanowi przedmiot sporu między podatnikiem oraz organem podatkowym. Dowiesz się z niego m.in.: 

  • Co powinien zawierać paragon fiskalny?
  • Dlaczego nie powinno się uogólniać nazw towarów na paragonie? 
  • Kiedy organy skarbowe mogą kwestionować nazw towarów na paragonie fiskalnym?
  • Jak skutecznie unikać problemów związanych z błędnymi nazwami na paragonie?
czytaj więcej »
Centralne Repozytorium Kas - czym jest?

Zgodnie z wchodzącymi w życie nowymi przepisami dotyczącymi kas online do życia powołane zostało tzw. CRK (Centralne Repozytorium Kas). Czym jest system, jak działa oraz jakie są obowiązki podatnika z nim związane? Tego wszystkiego dowiedziesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
NIP na paragonie - zmiany przy wystawianiu faktur do paragonów

Nowy rok to nie tylko nowe postanowienia, ale i nowe przepisy. Już od 1 stycznia 2020 r. obowiązywać zaczną nowe zasady, dotyczące wystawiania faktur. W myśl ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, art. 106b ustawy o VAT zostanie uzupełniony o ust. 5, zgodnie z którym, w przypadku sprzedaży zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej, fakturę do paragonu fiskalnego na rzecz nabywcy posługującego się numerem identyfikującym (NIP) będzie można wystawić tylko w przypadku, gdy paragon odnoszący się do tej sprzedaży będzie ten numer zawierał.

czytaj więcej »
Tworzenie haseł reklamowych na paragonach – po co i w jaki sposób?

Nie od dziś wiadomo, że w handlu nie ma nic ważniejszego niż kontakt z klientem, bo to właśnie on może wyróżnić nas na tle konkurencji. Czasy, gdy do tej interakcji dochodziło tylko podczas bezpośredniego spotkania sprzedażowego bezpowrotnie minęły. Jak zatem wspomóc budowę tej relacji i sprawić, aby klient opuszczający sklep wrócił do niego w przyszłości? Sprawa jest prosta – potrzebna będzie tylko odpowiednia kasa fiskalna i dobry pomysł, czyli właściwie dobrane hasło reklamowe, które można umieścić na paragonie :)

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl