Urządzenia fiskalne a branża e-commerce - czy korzystać z kasy fiskalnej w sklepie internetowym?

Branża e-commerce i handel stacjonarny różnią się od siebie. Jednak mają także wiele cech podobnych. Sprzedawcy naziemni i internetowi mają ten sam cel – jak najwięcej sprzedać, a także dzielą wspólny obowiązek – ustawowo regulowane ewidencjonowanie przychodów ze sprzedaży. Jednak… Czy przy sprzedaży internetowej potrzebna jest kasa lub drukarka fiskalna, tak jak w handlu stacjonarnym? Jakie są aktualne wymogi wobec branży e-commerce? Sprawdź, czy prowadząc sklep internetowy, powinieneś korzystać z urządzenia fiskalnego!

czytaj więcej »
Najtańsza czy najdroższa kasa? Czym warto kierować się przy wyborze kasy fiskalnej?

Szczególnie w przypadku, gdy przedsiębiorca nigdy nie miał styczności z kasą fiskalną i rozpoczyna swoją działalność, w której jest wymagana – wybór odpowiedniego urządzenia może spędzać sen z powiek. Nie zawsze powinniśmy kierować się marką czy ceną, o czym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Choć z pewnością droższe urządzenie powinno zapewnić nam większe funkcjonalności, wygodę i możliwości. Pytanie jednak brzmi – czy tego potrzebujemy? Podpowiadamy!

czytaj więcej »
Z czego składa się waga i czy na pewno jest ci potrzebna?

Wagi stanowią jeden z elementów wyposażenia wielu sklepów spożywczych, piekarni, cukierni, sklepów warzywnych, lecz nie tylko – o czym dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Wybór idealnej wagi może być niemałym problemem, dlatego postaramy się rozjaśnić wszystkie aspekty kupowania wagi do firmy. Wskażemy Ci również, o jakie formalności i obowiązki musisz zadbać w tym zakresie.

Wagi wykorzystywane w celach biznesowych - w porównaniu do wag tradycyjnych - muszą wykazywać się z reguły lepszą dokładnością i trwałością. Wybór odpowiedniej wagi stanowi zatem niezwykle ważny element funkcjonowania Twojej firmy.

czytaj więcej »
5 powodów, dla których warto oferować w swojej firmie płatność bezgotówkową
Jeszcze do niedawna możliwość płatności kartą w sklepie było swego rodzaju zaskoczeniem. Taka opcja była najczęściej dostępna wyłącznie w renomowanych sklepach, a i to nie stanowiło reguły. W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe mają coraz większy udział w transakcjach pomiędzy sprzedawcami i konsumentami.
czytaj więcej »
Sprzedaż TAX FREE dla podróżnych tylko z urządzeniem online

Zwrot podatku VAT dla podróżnych, czyli tzw. procedura TAX FREE, pozwala osobom fizycznym zamieszkującym poza Unią Europejską na uniknięcie podwójnego opodatkowania. Jeżeli bowiem towar nabyty w Polsce zostanie przez nich przewieziony na obszar swojego kraju, przyjezdni muszą liczyć się z koniecznością opodatkowania zgodnie ze stawkami w swoim miejscu zamieszkania.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna - kto i kiedy ma obowiązek jej posiadania?

Coraz częściej kasa fiskalna to konieczność bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa. Transakcje, które powinny być ewidencjonowane z ich wykorzystaniem, z każdym miesiącem obejmują coraz więcej branż. Prowadząc swoją działalność, warto wiedzieć, kto powinien mieć kasę fiskalną i od kiedy ten obowiązek obowiązuje.

czytaj więcej »
Gastronomia - w jakie urządzenia powinieneś się wyposażyć prowadząc biznes gastro?

W branży gastronomicznej istnieje wiele norm i restrykcji, na które muszą obowiązkowo zwrócić uwagę przyszli właściciele. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim zgodność z wymogami sanepidu, ale także odpowiedni wybór urządzenia do rejestrowania sprzedaży. Dodatkowo w ostatnim czasie wprowadzono obowiązkowe kasy fiskalne online w gastronomii, które również wiążą się z kilkoma zmianami.

 

czytaj więcej »
Zwrot VAT za zakup kasy fiskalnej

Zwrot podatku za zakup kasy fiskalnej jest szczególnie pomocny dla przedsiębiorców i właścicieli, którym zależy na dobrych inwestycjach i mądrym oszczędzaniu. Znając obowiązujące prawa, możesz skorzystać ze zwrotu kosztów za kasę zakupioną w określonym terminie!

czytaj więcej »
Podsumowanie roku 2020. TOP 3 naszych urządzeń fiskalnych

Końcówka każdego roku to doskonały moment na podsumowania. Dziś planujemy zająć się właśnie tym i dlatego opowiemy Wam o urządzeniach fiskalnych, które na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy cieszyły się największą popularnością wśród naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z TOP 3 Eksperta w roku 2020!

 

czytaj więcej »
Eksperta krok w Nowy Rok. Wyzwania w 2021.

Rok 2020 przeszedł już do historii. Był zupełnie inny od poprzednich. Światowa pandemia odcisnęła wyraźne piętno na wielu branżach i znacząco wpłynęła na codzienne funkcjonowanie każdego z nas. Teraz, pełni wiary i nadziei, że wszystko wróci niebawem do normy, pewnym krokiem wchodzimy w rok 2021 i deklarujemy gotowość na wyzwania, które przyniesie.

czytaj więcej »
Kasy fiskalne i drukarki dla e-commerce

Światowa pandemia COVID-19 wywołała wiele skutków, które diametralnie wpłynęły na nasze życie codzienne. Jednym z nich było zdecydowane przyspieszenie migracji biznesu do świata online. W ostatnich miesiącach stało się bowiem jasne, że odejście od tradycyjnej formy sprzedaży i przeniesienie jej do sieci może być dla wielu firm jedyną szansą na przetrwanie.

czytaj więcej »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl