Skróty klawiszowe w kasie fiskalnej – co warto wiedzieć?

Jedna osoba obsługująca kasę, długa kolejka, niecierpliwe pomrukiwania znudzonych klientów. Brzmi znajomo? Chyba przyznasz, że w dzisiejszych czasach (stety – niestety)  wszyscy chcą szybko załatwiać swoje sprawy, a każda minuta jest zbawienna. Nic dziwnego, że ludziom w kolejkach brakuje cierpliwości. W takiej sytuacji warto używać skrótów klawiszowych. Szacuje się, że korzystając z tej zbawiennej funkcji, przy paragonie składającym się z 5 pozycji, kasjer może zaoszczędzić nawet do 4,5 minut!

czytaj więcej »
Wystawianie faktury do paragonu: kiedy można odmówić?

Początek roku 2020 przyniesie sporo zmian. Jedna z nich dotyczy kwestii wystawiania faktur do paragonów. W jakich okolicznościach można odmówić klientowi, który zwraca się z takim żądaniem? Co dzieje się w sytuacji, gdy kupujący zgubił paragon lub uległ on zniszczeniu? Jakie zmiany wejdą w życie już 1 stycznia? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj więcej »
Tworzenie haseł reklamowych na paragonach – po co i w jaki sposób?

Nie od dziś wiadomo, że w handlu nie ma nic ważniejszego niż kontakt z klientem, bo to właśnie on może wyróżnić nas na tle konkurencji. Czasy, gdy do tej interakcji dochodziło tylko podczas bezpośredniego spotkania sprzedażowego bezpowrotnie minęły. Jak zatem wspomóc budowę tej relacji i sprawić, aby klient opuszczający sklep wrócił do niego w przyszłości? Sprawa jest prosta – potrzebna będzie tylko odpowiednia kasa fiskalna i dobry pomysł, czyli właściwie dobrane hasło reklamowe, które można umieścić na paragonie :)

czytaj więcej »
Ile kosztuje kasa fiskalna, czyli całkowity koszt zakupu i użytkowania urządzeń fiskalnych

Skoro się tutaj znalazłeś, chciałbyś zapewne poznać odpowiedź na pytanie ile kosztuje kasa fiskalna. Musimy Cię niestety zmartwić - jedna poprawna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Wszystko zależy bowiem od tego, na jaki model kasy się zdecydujesz, jakie funkcjonalności urządzenia fiskalnego są dla Ciebie niezbędne, jakie akcesoria fiskalne będą Ci potrzebne podczas prowadzenia biznesu, i czy skorzystasz ze zniżki na zakup kasy. Dużo ogólników, prawda? Zapraszamy do lektury, postaramy się rozjaśnić wszystkie kwestie!

czytaj więcej »
Kasa czy drukarka? Które urządzenie fiskalne wybrać?

Decydując się na rozpoczęcie działalności, przyszły przedsiębiorca, który ma w zamiarze obsługiwać klientów detalicznych, sprzedając im swoje produkty lub usługi, musi stanąć przed wyborem urządzenia fiskalnego, które sprawdzi się w jego branży. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które pomogą w wyborze - kasy lub drukarki fiskalnej. Które urządzenie sprawdzi się lepiej i dla kogo? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla gastronomii

Zgodnie z przepisami, przedsiębiorcy, którzy zajmują się szeroko pojętą gastronomią, prowadząc stacjonarne restauracje, czy też oferując usługi cateringowe, muszą posiadać kasę fiskalną już od pierwszej przeprowadzonej transakcji, niezależnie od wysokości obrotu. Dodatkowo po czerwcu 2020 roku obejmie ich także obowiązek posiadania kasy fiskalnej online.

czytaj więcej »
Więcej zainteresowania niż miejsc. Za nami konferencja „Nowoczesne Biuro Księgowe”.

I edycja konferencji „Nowoczesne Biuro Księgowe” za nami. 11 września 2019 pod patronatem Stowarzyszenia dla Księgowych zorganizowaliśmy spotkanie dedykowane dla wszystkich biur księgowych otwartych na konfrontację swojej wiedzy z najnowszymi trendami branżowymi i zmianami w przepisach, które dotyczą bezpośrednio klientów biur. To pierwsza tego typu konferencja w Szczecinie, która od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

czytaj więcej »
NIP na paragonie - zmiany przy wystawianiu faktur do paragonów

Nowy rok to nie tylko nowe postanowienia, ale i nowe przepisy. Już od 1 stycznia 2020 r. obowiązywać zaczną nowe zasady, dotyczące wystawiania faktur. W myśl ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, art. 106b ustawy o VAT zostanie uzupełniony o ust. 5, zgodnie z którym, w przypadku sprzedaży zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej, fakturę do paragonu fiskalnego na rzecz nabywcy posługującego się numerem identyfikującym (NIP) będzie można wystawić tylko w przypadku, gdy paragon odnoszący się do tej sprzedaży będzie ten numer zawierał.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla mechanika

Każdy z nas pamięta chyba niedawną, głośną sprawę mechanika, który z dobrego serca, po godzinach swojej pracy, zdecydował się wymienić żarówkę w lampie samochodowej pewnym paniom, po czym nie wystawił paragonu na drobną kwotę. Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w mediach, Panie okazały się być urzędnikami skarbowymi, a Pan niepomyślnie przeszedł kontrolę. Sprawa trafiła do sądu, gdzie mechanik został uznany za winnego, jednak nie została na niego nałożona kara ze względu na określenie jego działania jako bezinteresownego. Jeśli prowadzisz warsztat mechaniczny, warto abyś przeczytał ten artykuł. Przedstawimy w nim obowiązki prawne związane z posiadaniem przez Ciebie, jako mechanika, kasy fiskalnej, a także cechy jakie powinno spełniać Twoje urządzenie.  Pozwoli Ci to uniknąć sprornych sytuacji i uchroni przed ewentualnymi problemami z prawem, czy nawet karą!

czytaj więcej »
Akcesoria do kasy fiskalnej, czyli co warto kupić?

Każdy przedsiębiorca, decydujący się na prowadzenie swojej działalności, która objęta jest ustawowym obowiązkiem rejestrowania sprzedaży, powinien zastanowić się nad tym, jakie akcesoria do kasy fiskalnej powinien zakupić razem z urządzeniem. Wiele zależy od branży i formy prowadzenia biznesu, jednak niektóre z nich mogą okazać się niezbędne i ułatwiające pracę dla każdego. O jakich akcesoriach warto pamiętać planując wydatki? Zapraszamy do lektury artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla prawnika

Zgodnie z zapisami ustawy o podatku od towarów i usług, a dokładniej zgodnie z jej 111 artykułem, sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej, muszą rejestrować wszyscy przedsiębiorcy, którzy swoje towary lub usługi sprzedają osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym. Obowiązek ten obejmuje również prawników. Czy istnieją wyjątki od tej zasady? Na jaką kasę zdecydować się przy prawniczej działalności? Zapraszamy do przeczytania artykułu! 

czytaj więcej »
Sezonowość, a kasa fiskalna

Wakacje to świetny moment, aby poruszyć temat obowiązku posiadania kasy fiskalnej podczas prowadzenia działalności sezonowej. Termin ten jednak nie wiąże się jedynie z miesiącami letnimi, działalność sezonowa to taka, która prowadzona jest tylko w określonych okresach w trakcie roku, oprócz sprzedaży gofrów w wakacje, może to być także np. wypożyczalnia nart czy łyżew - czynna tylko zimą.

czytaj więcej »
Zakończenie używania kas fiskalnych czyli jak wyrejestrować kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną

Likwidacja firmy lub jej oddziału wiąże się zazwyczaj z brakiem dalszej potrzeby używania kasy fiskalnej. Wszelkich formalnych obowiązków związanych z użytkowaniem urządzeniami fiskalnymi należy dopełnić nie tylko gdy działalność przestaje istnieć, ale także w sytuacji, w której zmienia się NIP np. ze względu na przekształcenie się jednoosobowej spółki w spółkę z o.o. Co więc zrobić z pozostałymi po naszej działalności urządzeniami fiskalnymi? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyczek

Branża kosmetyczna i fryzjerska to dwie z tych, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ewidencjonowanie sprzedaży muszą rozpocząć się już od pierwszej świadczonej usługi. Nie mogą więc być zwolnione z posiadania urządzenia fiskalnego, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tys. Dlatego też niezależnie od tego, cz przyjmujesz klientów w domu, wynajmujesz stanowisko w salonie czy też prowadzisz własną działalność kosmetyczną lub fryzjerską - musisz posiadać kasę!

czytaj więcej »
Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Zmiany prawne, nieważne czego dotyczą, z zasady powodują wśród nas pewien chaos i dezinformację. Nowelizacja ustawy o VAT oprócz nowych przepisów, dotyczących posiadania i korzystania z kas fiskalnych, w tym wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, zmieniała także zasady, które umożliwiały podatnikowi ubieganie się o ulgę z tytułu zakupu nowej kasy. Jakie warunki należy spełnić i jak ubiegać się o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Utrata książki serwisowej kasy fiskalnej

Utrata czy zniszczenie dokumentu to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu. Należy jednak pamiętać, że jednym z obowiązków właściciela kasy rejestrującej jest przechowywanie książki serwisowej w miejscu jej użytkowania. Jak zachować się więc w momencie zgubienia lub zniszczenia książki?

czytaj więcej »
Trio - drukarka nowych możliwości

Pierwsze egzemplarze niezwykle eleganckiej i funkcjonalnej drukarki Trio już dostępne.

Drukarka Trio daje nowe możliwości w przystępnej cenie, dzięki którym możesz stworzyć swój nowoczesny i kompaktowy system POS. Idealnie nadaje się również do branży gastronomicznej.Jest pierwszą drukarką fiskalną, która po zamocowaniu tabletu daje możliwość stworzenia nowoczesnego i kompaktowego systemu POS. Wzbogacona o funkcje biletowe jest też doskonałym rozwiązaniem do stacjonarnej sprzedaży biletów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl