Kasa fiskalna dla mechanika

Każdy z nas pamięta chyba niedawną, głośną sprawę mechanika, który z dobrego serca, po godzinach swojej pracy, zdecydował się wymienić żarówkę w lampie samochodowej pewnym paniom, po czym nie wystawił paragonu na drobną kwotę. Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w mediach, Panie okazały się być urzędnikami skarbowymi, a Pan niepomyślnie przeszedł kontrolę. Sprawa trafiła do sądu, gdzie mechanik został uznany za winnego, jednak nie została na niego nałożona kara ze względu na określenie jego działania jako bezinteresownego. Jeśli prowadzisz warsztat mechaniczny, warto abyś przeczytał ten artykuł. Przedstawimy w nim obowiązki prawne związane z posiadaniem przez Ciebie, jako mechanika, kasy fiskalnej, a także cechy jakie powinno spełniać Twoje urządzenie.  Pozwoli Ci to uniknąć sprornych sytuacji i uchroni przed ewentualnymi problemami z prawem, czy nawet karą!

czytaj więcej »
Centralne Repozytorium Kas - czym jest?

Zgodnie z wchodzącymi w życie nowymi przepisami dotyczącymi kas online do życia powołane zostało tzw. CRK (Centralne Repozytorium Kas). Czym jest system, jak działa oraz jakie są obowiązki podatnika z nim związane? Tego wszystkiego dowiedziesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Akcesoria do kasy fiskalnej, czyli co warto kupić?

Każdy przedsiębiorca, decydujący się na prowadzenie swojej działalności, która objęta jest ustawowym obowiązkiem rejestrowania sprzedaży, powinien zastanowić się nad tym, jakie akcesoria do kasy fiskalnej powinien zakupić razem z urządzeniem. Wiele zależy od branży i formy prowadzenia biznesu, jednak niektóre z nich mogą okazać się niezbędne i ułatwiające pracę dla każdego. O jakich akcesoriach warto pamiętać planując wydatki? Zapraszamy do lektury artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla prawnika

Zgodnie z zapisami ustawy o podatku od towarów i usług, a dokładniej zgodnie z jej 111 artykułem, sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej, muszą rejestrować wszyscy przedsiębiorcy, którzy swoje towary lub usługi sprzedają osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym. Obowiązek ten obejmuje również prawników. Czy istnieją wyjątki od tej zasady? Na jaką kasę zdecydować się przy prawniczej działalności? Zapraszamy do przeczytania artykułu! 

czytaj więcej »
Sezonowość, a kasa fiskalna

Wakacje to świetny moment, aby poruszyć temat obowiązku posiadania kasy fiskalnej podczas prowadzenia działalności sezonowej. Termin ten jednak nie wiąże się jedynie z miesiącami letnimi, działalność sezonowa to taka, która prowadzona jest tylko w określonych okresach w trakcie roku, oprócz sprzedaży gofrów w wakacje, może to być także np. wypożyczalnia nart czy łyżew - czynna tylko zimą.

czytaj więcej »
Zakończenie używania kas fiskalnych czyli jak wyrejestrować kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną

Likwidacja firmy lub jej oddziału wiąże się zazwyczaj z brakiem dalszej potrzeby używania kasy fiskalnej. Wszelkich formalnych obowiązków związanych z użytkowaniem urządzeniami fiskalnymi należy dopełnić nie tylko gdy działalność przestaje istnieć, ale także w sytuacji, w której zmienia się NIP np. ze względu na przekształcenie się jednoosobowej spółki w spółkę z o.o. Co więc zrobić z pozostałymi po naszej działalności urządzeniami fiskalnymi? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyczek

Branża kosmetyczna i fryzjerska to dwie z tych, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ewidencjonowanie sprzedaży muszą rozpocząć się już od pierwszej świadczonej usługi. Nie mogą więc być zwolnione z posiadania urządzenia fiskalnego, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tys. Dlatego też niezależnie od tego, cz przyjmujesz klientów w domu, wynajmujesz stanowisko w salonie czy też prowadzisz własną działalność kosmetyczną lub fryzjerską - musisz posiadać kasę!

czytaj więcej »
Ulga na zakup kasy fiskalnej online

Zmiany prawne, nieważne czego dotyczą, z zasady powodują wśród nas pewien chaos i dezinformację. Nowelizacja ustawy o VAT oprócz nowych przepisów, dotyczących posiadania i korzystania z kas fiskalnych, w tym wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, zmieniała także zasady, które umożliwiały podatnikowi ubieganie się o ulgę z tytułu zakupu nowej kasy. Jakie warunki należy spełnić i jak ubiegać się o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

czytaj więcej »
Utrata książki serwisowej kasy fiskalnej

Utrata czy zniszczenie dokumentu to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu. Należy jednak pamiętać, że jednym z obowiązków właściciela kasy rejestrującej jest przechowywanie książki serwisowej w miejscu jej użytkowania. Jak zachować się więc w momencie zgubienia lub zniszczenia książki?

czytaj więcej »
Kasoterminal Pospay już w sprzedaży!

Rewolucja w transakcjach bezgotówkowych! Czy wiesz, że umożliwienie Twoim klientom płatnością kartą może według raportu Visa Europe zwiększyć Twoje obroty nawet o 20%? Obecnie terminal płatniczy jest niezastąpionym elementem niemal każdego biznesu. A teraz możesz zakupić terminal płatniczy, który będzie od razu funkcjonował jako kasa oraz drukarka fiskalna.

 

czytaj więcej »
Obowiązek posiadania kasy fiskalnej - przepisy

Obowiązek posiadania i stosowania kasy fiskalnej wynika z przepisów zapisanych w ustawie o VAT. Podatnicy, którzy dokonują sprzedaży produktów lub usług, na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. W poszczególnych rozporządzeniach znalazły się m.in. przepisy dotyczące zwolnień z kas fiskalnych, regulacje określające terminy i obowiązki użytkownika kasy, warunki dokonania odliczenia ulgi na zakup kasy, czy wymagania techniczne dla urządzeń fiskalnych.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna dla lekarzy

Obowiązujące w Polsce przepisy oraz ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r., mówią o tym, że każdy przedsiębiorca, który świadczy usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej – w tym także lekarz - ma obowiązek ewidencji i rejestracji transakcji przy użyciu kasy fiskalnej. Zwolnieni  z tego obowiązku są jedynie lekarze, którzy usługi medyczne świadczą na odległość (np. udzielając porad poprzez internet lub telefon). Rozporządzenie daje prawo do zwolnienia z posiadania kasy, także wtedy gdy usługi medyczne (w tym masaż) są przeprowadzane osobiście, ale przez osoby niewidome, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

czytaj więcej »
Kasa fiskalna - czym się kierować przy jej wyborze?

Kiedy przedsiębiorca staje przed wyborem kasy fiskalnej, ważne jest aby dopasował ją do swojej branży, charakteru działalności oraz zindywidualizowanych potrzeb. Nie warto kierować się ceną czy wyglądem - często okazuje się, że kasy wybierane na tej podstawie nie spełniają oczekiwań klientów i narażają ich na dodatkowe koszty. Jednym z podstawowych pytań, które przedsiębiorca powinien sobie zadać jest to, czy kasa fiskalna będzie wykorzystywana będzie tylko stacjonarnie czy będzie też potrzebna przy sprzedaży mobilnej.

czytaj więcej »
Oficjalna premiera kasoterminala Posnet Pospay

Kasoterminal Posnet Pospay doczekał się swojej hucznej premiery podczas konferencji prasowej organizowanej wspólnie z eService! To wyjątkowe i pierwsze na rynku mobilne urządzenie, które łączy w sobie funkcje kasy,drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Koniec z osobnymi urządzeniami teraz masz wszystko pod ręką, w jednym wygodnym urządzeniu. 

czytaj więcej »
Trio - drukarka nowych możliwości

Pierwsze egzemplarze niezwykle eleganckiej i funkcjonalnej drukarki Trio już dostępne.

Drukarka Trio daje nowe możliwości w przystępnej cenie, dzięki którym możesz stworzyć swój nowoczesny i kompaktowy system POS. Idealnie nadaje się również do branży gastronomicznej.Jest pierwszą drukarką fiskalną, która po zamocowaniu tabletu daje możliwość stworzenia nowoczesnego i kompaktowego systemu POS. Wzbogacona o funkcje biletowe jest też doskonałym rozwiązaniem do stacjonarnej sprzedaży biletów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl