Opcje przeglądania
Kasy fiskalne online dla prawników

Wraz z początkiem roku, przedstawiciele kolejnych branż zostali zobligowani do wymiany dotychczasowych kas fiskalnych na urządzenia fiskalne online. Zmiany te dotknęły wówczas między innymi firmy związane z hotelarstwem, czy gastronomią. W perspektywie kilku miesięcy (od 1 lipca 2021 roku) przepisy te zaczną obejmować kolejne grupy zawodowe. Jedną z nich są właśnie prawnicy.

Kasa fiskalna dla prawnika – kto musi ją mieć?

Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej muszą rejestrować wszyscy przedsiębiorcy, którzy swoje towary lub usługi sprzedają osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Mając jednak na uwadze Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z kas rejestrujących, od tych reguł są pewne wyjątki.

Jeśli więc prawnik świadczy jedynie usługi na odległość (np. w formie porad telefonicznych albo spotkań online), jego klientami są wyłącznie firmy lub oferuje tylko pomoc „z urzędu”, to może prowadzić swoją działalność bez konieczności zakupu kasy fiskalnej. W zdecydowanej większości innych przypadków to urządzenie będzie mu jednak niezbędne do codziennego funkcjonowania na rynku.

Który model wybrać dla swojej kancelarii?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: jakie funkcjonalności urządzenia fiskalnego będą najbardziej przydatne dla przedstawicieli tej branży? 

Jedną z pierwszych nasuwających się odpowiedzi jest mobilność. Praca prawnika bazuje w dużej mierze na przemieszczaniu się (choćby do sądu, kancelarii czy na spotkania z klientami), więc idealna kasa fiskalna powinna być niewielka, lekka i łatwa do przenoszenia choćby w aktówce.

Nie można też zapominać o jej intuicyjności oraz łatwości w obsłudze. Umiejętne korzystanie z ułatwiających życie udogodnień (np. klawiszy funkcyjnych) sprawi, że paragon za najczęściej wykonywane usługi – jak choćby poradę prawną – będziemy w stanie wydrukować po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Niewątpliwie warto też pamiętać o solidnym akumulatorze, który zagwarantuje długą żywotność baterii oraz o tym, co w obecnych czasach niesłychanie istotne – płatnościach bezgotówkowych. Brak możliwości takiej formy opłacenia usługi w wielu przypadkach jest już niemalże dyskwalifikujący. Na szczęście istnieją urządzenia, które spełniają także funkcję terminala płatniczego i pozwalają błyskawicznie wyeliminować ten ewentualny kłopot.

Poznaj nasze propozycjeKASA FISKALNA ERGO ONLINE

Zapewnia łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Daje możliwość drukowania logo i haseł reklamowych na paragonach.
Gwarantuje modułowość (możliwość rozbudowania kasy).

 

 
KASA FISKALNA MOBILE ONLINE

Wygodna i funkcjonalna, w małym rozmiarze.
Stała łączność z Centralnym Repozytorium Kas.
Automatyczne przypominanie o konieczności wykonania przeglądu. 

 Pamiętaj
, że kupując kasę fiskalną online, można liczyć obecnie aż na 90% ulgi, co oznacza zwrot nawet w kwocie 700 złotych

Zastanawiasz się, jaki model kasy fiskalnej powinieneś wybrać? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Nasi eksperci udzielą Ci wszystkich wskazówek i pomogą podjąć najlepszą decyzję w tej sprawie. Skontaktuj się z nami:

tel: 91 43 22 001
e-mail: kasy@ekspert.biz

Pliki (1)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl