Kasa fiskalna dla lekarzy

Obowiązujące w Polsce przepisy oraz ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r., mówią o tym, że każdy przedsiębiorca, który świadczy usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej – w tym także lekarz - ma obowiązek ewidencji i rejestracji transakcji przy użyciu kasy fiskalnej.

Zwolnieni  z tego obowiązku są jedynie lekarze, którzy usługi medyczne świadczą na odległość (np. udzielając porad poprzez internet lub telefon). Rozporządzenie daje prawo do zwolnienia z posiadania kasy, także wtedy gdy usługi medyczne (w tym masaż) są przeprowadzane osobiście, ale przez osoby niewidome, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Idealna kasa dla lekarza - czyli jaka?

Pewna informacja to taka, że od 1 lipca 2021 r. będzie to musiała być kasa fiskalna online. Rynek oferuje przedsiębiorcom bardzo szeroki wybór urządzeń fiskalnych. Warto jednak dopasować urządzenie do swojej działalności, przeanalizować potrzeby oraz wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w danej branży. Jaka powinna być więc kasa dla lekarza?

Mobilna i o niewielkich gabarytach

Nierzadko zdarza się, że lekarz pracuje w kilku gabinetach, a dodatkowo obsługuje również wizyty domowe u swoich pacjentów. Przenośna i niewielkich rozmiarów kasa świetnie sprawdzi się podczas mobilnej działalności i częstym przemieszczaniu się.

Intuicyjna w obsłudze

Zadaniem lekarza jest skupieniem się na pacjencie i rozwiązania jego problemów, a nie zastanawianie się nad tym, jak poprawnie wystawić paragon. Urządzenie fiskalne dla tej grupy zawodowej powinno być dostosowane w taki sposób, aby w minimalny stopniu absorbować lekarza. Łatwość i intuicyjność są więc jednymi z najważniejszych funkcjonalności, jakie podczas wyboru kasy fiskalnej powinien brać pod uwagę lekarz. Pozwali mu to na jej szybką obsługę, a także uniknięcie pomyłek i błędów podczas rejestracji paragonów.

 

Przelicznik walut

Turystyka medyczna to coraz popularniejsze zjawisko, które jest codziennością dla większości lekarzy. Bardzo ważną funkcją jest możliwość wydruku na paragonie informacji dotyczącej kursu przeliczeniowego waluty ewidencyjnej na inną, dowolnie wybraną (np. z PLN na EUR). Jest to opcja wygodna nie tylko dla pacjenta, ale również dla lekarza. Jest to także dodatkowy walor jakości obsługi pacjenta.

Zdarza się też często, że pacjenci pytają o możliwość zapłaty w obcej walucie. Kasy fiskalne wyposażone w bogate funkcjonalności mają opcją, która umożliwia szybkie przeliczenie złotówek na walutę preferowaną przez pacjenta. Może to nastąpić poprzez automatyczne pobranie obecnego kursu walut lub wcześniej lekarz ma możliwość stałego ustawienia dowolnego przelicznika walut. Oczywiście kwota na paragonie pozostaje nadal w złotówkach, ale pojawia się dodatkowa informacja o kursie walut i kwocie w obcej walucie. 

Wyposażona w wydajny akumulator

Czasem zdarza się, że lekarz jest na służbie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wydajny akumulator w kasie fiskalnej pozwala nie zastanawiać się, nad tym, czy jego kasa jest gotowa do działania, np. podczas nieprzewidzianego dyżuru, czy niecierpiącej zwłoki wizyty nocnej u pacjenta.

Personalizacja

Istotna z punktu widzenia wygody i oszczędności czasu. Warto wybrać takie urządzenie fiskalne, które pozwoli na dowolne przypisanie funkcji do każdego z pól na ekranie kasy. Przykładowo wybór najczęściej dodawanej do rachunku pozycji, takiej jak wizyta. Zaoszczędza to czasu „wędrowania” po menu.

Łatwa i szybka wymiana papieru

Lekarz podczas swojej pracy wykonuje niezwykle ważną i trudną pracę. Często w swojej działalności musi mierzyć się z nieubłaganie płynącymi minutami. Nie ma więc czasu na marnowanie go na tak błahe czynności, jak wymiana papieru w kasie fiskalnej. Aby jak najbardziej ułatwić i przyspieszyć ten proces, idealna kasa dla lekarza, powinna pozwalać na nieskomplikowaną i szybką wymianę rolki.

Możliwość zabezpieczenia - etui, pokrowiec

Mobilna praca i przewożenie kasy w różne miejsca, zawsze wiąże się z ryzykiem np. jej uszkodzenia czy zabrudzenia. Warto więc przy wyborze urządzenia zdecydować się na takie, do którego dokupić można etui lub pokrowiec. Posnet Ergo to jedyna kasa na rynku, do której można dokupić elegancki, najwyższej jakości skórzany pokrowiec.

Propozycje modeli kas fiskalnych dla lekarzy

1. Kasa Posnet Mobile Online

Kasa fiskalna Posnet Mobile online to najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna na rynku.

Można ją bez trudu schować do torby służbowej, a nawet do kieszeni. Mobile Online to urządzenie wysokiej jakości - proste w obsłudze z wydajnym akumulatorem pozwalającym na jednym naładowaniu wydrukować nawet 8000 paragonów. Ważną zaletą jest też możliwość łączenia z Centralnym Repozytorium Kas. Posnet Mobile można zabezpieczyć w pokrowiec tekstylny lub skórzane etui dostępne w dwóch kolorach. 

2. Kasa Posnet Ergo Online

Sprawdzona, niezwykle wytrzymała, zabezpieczona silikonową klawiaturą kasa. Bogata w wiele funkcjonalności takich jak:

 • Modułowość - łatwość rozbudowy
 • Zwiększona wytrzymałość konstrukcji
 • Graficzne wyświetlacze
 • Współpraca z terminalami płatniczymi
 • Funkcjonalna klawiatura
 • Grafika na paragonach
 • NIP nabywcy z kontrolą kwoty paragonu
 • Prosta wymiana papieru
 • mocny akumulator

Jeśli masz w swoim sklepie Internet i WiFi możesz go wykorzystać do komunikacji z CRK. Świadczysz usługi lub prowadzisz handel mobilny w terenie? Wyposaż swoją kasę w modem 3G.

Posiadanie kasy fiskalnej = legalna działalność!

Tylko lekarz posiadający kasę fiskalną może legalnie prowadzić swoją działalność, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń fiskalnych. W razie problemów z doborem odpowiedniej kasy gwarantujemy pomoc handlowca w doborze urządzenia, które spełni oczekiwania naszych Klientów. Nasz serwis z ponad 20-letnim doświadczeniem zapewni pełne wsparcie przy instalacji urządzenia, jak również w późniejszym okresie.

Jesteś zainteresowany kasą fiskalną? Odsyłamy do naszego działu z urządzeniami dedykowanymi dla lekarzy. 

Naszym głównym priorytetem jest wybór dla Ciebie najlepszej możliwej kasy, która pozwoli Ci na prowadzenie biznesu. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, możesz liczyć także na:

 • Darmową fiskalizację kasy
 • Darmowe zaprogramowanie nagłówka
 • Darmowe zaprogramowanie 10 podstawowych towarów czy usług
 • Darmowe szkolenie z obsługi kasy (tylko przy odbiorze osobistym lub przy instalacji kasy w siedzibie Waszej firmy)
 • Darmowe przygotowanie dokumentów do Urzędu Skarbowego
 • Przegląd Techniczny w dwóch trybach - rocznym lub 2-letnim

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy wyborze kasy fiskalnej - serdecznie zapraszamy do kontaktu! Nr tel. 91 43 22 001, e-mail: kasy@ekspert.biz.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl